Přidat do programu

Zdolání divoké vody

Vodácký areál Lídy Polesné, pojmenovaný po vynikající československé slalomářce, najdete v Českém Vrbném u Českých Budějovic. Na umělé slalomové dráze si můžete vyzkoušet jízdu na raftu nebo zkusit zdolat divokou vodu na kajaku či kánoi, a to i pod vedením zkušených instruktorů. Areál nabízí i půjčovnu vodáckého vybavení.

Hlavním prvkem areálu je umělá slalomová dráha s mobilními překážkami. Ty je možné přesouvat, a trať tak výrazně přestavět a změnit jejích charakter i obtížnost.

Horní část začíná nástupním bazénem, který od jara do podzimu slouží jako hřiště pro kanoepolo, v zimě pak jako kluziště.

První dvě kaskády jsou upravené pro začátečníky. Nejsou obtížné a pod nimi vždy následuje klidnější úsek. Nové jsou široké vracáky pod druhou kaskádou.

Závodní úsek začíná u první lávky. Od tohoto místa jsou až do konce tratě mobilní překážky. Nové jsou nástupní schody, které jsou také před poslední třetinou a na samém konci závodní části. Obtížnost tratě se může měnit podle typu závodu.

Trať je použitou technologií i svým charakterem v České republice naprosto jedinečná. Rychlé skluzy s vlnami a válci střídají "bazény" se silnými vracáky a prostorem pro delší trénink i větší skupiny. Záleží na staviteli trati, zda-li bude chtít využít velké vracáky, nebo závodníky povede proudem. Na trati je i válec vhodný pro rodeo.

 

 

Zpět