Rozhledna Knížecí stolec

Rozhledna Knížecí stolec

Rozhledna na Knížecím stolci přes svých pouhých 8 m výšky s plošinou ve výšce 4 m nabízí úchvatný kruhový rozhled po celé Šumavě, na Kleť i na Novohradské hory v pozadí a při příznivém počasí lze jižním směrem dohlédnout až na štíty Rakouských Alp.

Přístupnost

Ve svátcích 1.1., 8.5., 5.7., 6.7., 28.9., 28.10., 17.11.

Červenec a srpen - pouze o víkendech

Více informací.

Vstupné

Zdarma

Jak se tam dostanete

Autem: Záhvozdí, dále pěšky Záhvozdí → Knížecí Stolec (7 km) a zpět

Vlakem: např. Český Krumlov → Pěkná (51 km), dále pěsky Pěkná → Záhvozdí (4 km), Záhvozdí → Knížecí Stolec (7 km) a zpět

Nejvýhodnějším příjezdovým místem k výstupu na Knížecí stolec je malé parkoviště v osadě Záhvozdí, 40 km a 40 minut jízdy autem od Českého Krumlova na trase Horní Planá – Volary, silnice č. 39. Nemotorizovaní turisté a cyklisté mohou využít vlakových spojů na trati České Budějovice – Volary a dopravit se do zastávky Pěkná, z níž jsou to do Záhvozdí 4 km chůze po silnici. Ze Záhvozdí na rozhlednu vás povede modrá turistická značka a čeká vás 7 km chůze do kopce a téměř 500 metrů převýšení. Druhá, zpáteční polovina okruhu za odměnu klesá.

Doporučená délka návštěvy

Vymezte si alespoň 4 hodiny.

Mají tu razítko?

Ne

Doplňující informace

Současná rozhledna stojí na místě turistické rozhledny z roku 1938 a byla zpřístupněna v roce 2012. 

K rozhledně vede naučná stezka s devíti zastaveními, která informují o fauně i flóře místních lesů i o tom, jak se o lesy pečuje. Cestou určitě oceníte překrásné výhledy do okolní krajiny i klid, který tu panuje.

Víte, že...

… se rozhledna nachází ve vojenském prostoru Boletice, kam je vstup umožněn pouze o víkendech a svátcích?