Muzeum Vltavínů

Muzeum Vltavínů

Zavítejte do světa vltavínů a prožijte celý jejich příběh. Interaktivní expozice si s Vámi bude hrát.

Světově unikátní polodrahokamy vznikly před 15 miliony let při dopadu ohromného meteoritu na území dnešního Bavorska, odkud je katastrofický výbuch vymrštil až do vzdálenosti 400 km. V jižních Čechách lidé od dávných dob nacházeli na polích jasně zelené kousky skla, ale jejich původzůstával dlouho záhadou. Příběh vltavínů prožijí návštěvníci v moderní interaktivní expozici muzea.

Ti, kdo vltavíny neznají, zjistí, čím vším jsou unikátní a proč jsou tak ceněné nejen mezi sběrateli. Odbornější zájemci rozšíří své vědomosti o ostatních tektitech a impaktech vesmírných těles na Zemi. Všem se pak jistě bude líbit výstava prvotřídních vzorků vltavínů z různých nalezišť a další interaktivní aplikace.

Muzeum se snaží naplnit vizi, kterou propagoval už geniální Komenský a která je dnes moderně nazývána jako  "edutainment", což znamená poznávání a vzdělávání zábavnou formou hry. Této myšlenky se drželi tvůrci expozice od  samého počátku a klenuté historické prostory, zejména pak podzemní patro objektu,  jsou dokonale využity k vytvoření tajemného a dobrodružného prostředí.

Otevřeno celoročně.

Přístupnost

celoročně

Vstupné

ANO, dle ceníku

Jak se tam dostanete

Muzeum vltavínů se nachází v samém centru Českého Krumlova, v ulici Panská č. 19 – asi 30m od SV rohu náměstí Svornosti.

Doporučená délka návštěvy

2 hodiny