Grafitový důl v Českém Krumlově

Grafitový důl v Českém Krumlově

Zajímá vás jak se těží grafit? Chcete poznat hornickou práci? Navštívíte-li Český Krumlov, můžete využít možnost, kterou vám nabízí Grafitový důl a prohlédnout si atraktivní podzemí.

Před tím, než se vydáte na samotnou prohlídku dolu, vybavíme Vás speciálním oblečením, jehož součástí je i důlní  lampa. Následně Vás do podzemí zaveze důlní vlak, kterým dříve jezdili horníci na šichtu. Po příjezdu na 1. stanoviště vystoupíte a dále budete pokračovat pěšky.

Během prohlídky si na vlastní kůži vyzkoušíte, v jakých podmínkách horníci pracovali a jaké stroje při práci využívali. Od průvodce se dozvíte, jakým způsobem těžba probíhala, jak se grafit zpracovával a co se z něho vyrábělo. Celá exkurze probíhá pod vedením průvodce.

Možnost zapůjčení textů: čeština, němčina, angličtina, francouzština, španělština, holandština.

Přístupnost

Květen - září, dle otevírací doby.

Vstupné

ANO, dle aktuálního ceníku.

Jak se tam dostanete

Automobil je možné zaparkovat přímo u Grafitového dolu. Případně je možno využít samoobslužných odstavných parkovišť, nejbližší je P1 (Jelenka), cca 10 minut chůze.

Doporučená délka návštěvy

Délka prohlídky je 2km (vláčkem 1200m, pěšky 800m), návštěva dolu trvá přibližně 70min. V areálu grafitového dolu je možnost občerstvení, parkování a zakoupíte zde také suvenýry.