Houbový park a ráj skřítků

Houbový park a ráj skřítků

V Houbovém Parku se můžete vydat na dobrodružnou expedici do světa skřítků, dinosaurů a další bytostí.

V Houbovém Parku se můžete vydat na dobrodružnou expedici do světa skřítků, dinosaurů, pohádkových bytostí, houbiček a také do vesmíru! Interaktivní park s mnoha hrami, soutěžemi a atrakcemi pro celé rodiny, školy a školky, firmy a další skupiny.

Za devatero kopci a devatero potůčky od Hradce Jindřichova nachází se v malebné obci Roseč skutečný pohádkový ráj pro děti a jejich rodiče. V Houbovém Parku na vás čekají zajímavé aktivity doslova pro celou rodinu. V zahradě Skřítků objevíte mnoho zajímavých rostlin. Pobavíte se interaktivní pohádkovou a dinosauří stezkou s mnoha úkoly. Ve stezce planet zase získáte mnoho zajímavých informací o vesmíru. Houbová stezka vám připomene, jaké druhy hub se nachází v našich lesích, které jsou dobré a chutné a na které si musíte dávat pozor. Po celou dobu návštěvy parku vám budou dělat společnost pracovití Skřítkové u svých domečků. V Muzeu fosilií je zmapován vývoj planety od období kambria. Uvidíte zde trilobity, amonity, opravdové dinosauří i mamutí kosti, žraločí zuby a mnoho dalších živočichů a rostlin, kteří obývali Zemi dávno před námi. Budete mít možnost si na některé exponáty i sáhnout. Ve společenské hale, v připravené výtvarné dílně, si můžete vyrábět, korálkovat a malovat dle chuti. V hale je i mnoho netradičních her, které můžete vyzkoušet. Je zde možno zakoupit občerstvení a drobné upomínkové předměty. Aktivity jsou vhodné i pro tábory, školy a školky. Roseč se nachází 12 km od Jindřichova Hradce.

Dinosauří stezka vás přenese do prehistorické doby a stanete se na chvilku skutečnými paleontology. V Muzeu fosilií porovnáte své nálezy z lomu s opravdovými exponáty.