Infocentrum vodní elektrárny Lipno - nyní uzavřeno

Infocentrum vodní elektrárny Lipno - nyní uzavřeno

Vodní elektrárna Lipno je součástí vltavské kaskády.

Infocentrum Vodní elektrárny Lipno je nyní uzavřeno.

V tomto regionu nicméně máme několik dalších elektráren, jejichž provozy jsme návštěvníkům zpřístupnili, konkrétně v Pošumaví jsou to vodní elektrárny Vydra a Čeňkova pila, pro zájemce o jadernou energetiku doporučujeme nedaleké infocentrum na Temelíně. Pro zájemce o vodní elektrárny doporučujeme z tzv. vltavské kaskády (kam patří i Lipno), návštěvu vodních elektráren Orlík nebo Štěchovice. Vyberete si dle vašeho zájmu některé z těchto Infocenter Skupiny ČEZ.

 

Vodní elektrárna Lipno je součástí vltavské kaskády. Vodní nádrž o ploše 50 kmpředstavuje největší umělé jezero u nás, a je tak právem nazýváno "jihočeským mořem". Dosahuje délky 44 km a v nejširším místě (u Černé v Pošumaví) dosahuje vzdálenost obou břehů 10 km. Obsah nádrže činí 309 mil. m3 vody a je využíván pro víceleté řízení odtoku.

Infocentrum vodní elektrárny Lipno je převážnou část roku k dispozici na základě písemné či telefonické objednávky (16. 9. - 14. 6.). V letní turistické sezoně (15. 6. - 15. 9.) je centrum otevřeno denně od 10 do 16 hod. (poslední prohlídka od 15 hod.). Infocentrum pro své návštěvníky každou celou hodinu zajišťuje promítání filmů, zasvěcený odborný výklad v kompetenci svých zaměstnanců a k dispozici je i funkční model elektrárny. Výklad v němčině je možný každou středu a pátek. 

Přístupnost

červen-září, dle otevírací doby

Vstupné

Zdarma