Přidat do programu

Zimní stadion Hluboká nad Vltavou

Ledová plocha na zimním stadionu slouží jak k veřejnému bruslení, tak k pronájmu.

Veškeré informace k provozu zimního stadionu naleznete na www.hchluboka.cz a aktuální dění na www.facebook.com/hchluboka nebo na www.hluboka.cz v kalendáři akcí.

ZIMNÍ STADION

Rozhodnutí vybudovat zimní stadion bylo přijato městem Hluboká nad Vltavou koncem 90. let.

Zimní stadion s otevřenou ledovou plochou se nachází ve sportovním areálu poblíž řeky Vltavy. Každoroční sezóna začíná na přelomu října a listopadu (dle klimatických podmínek) a končí v polovině měsíce března. Na zimním stadionu probíhá pronájem ledové plochy pro místní a cizí hokejové oddíly, k sehrání utkání a tréninků. Dále je organizováno 3x v týdnu bruslení pro veřejnost, bruslení zdarma pro místní mateřskou školku a základní školu. Zimní stadion využívají i školy z jiných měst a obcí. Ledová plocha je maximálně využívána, velice často není možné uspokojit všechny zájemce.

Provozovatelem stadionu je HC Hluboká n./Vlt. KNIGHTS

V sezóně 2005-2006 se podařil doposud největší úspěch novodobých TJ Hluboká nad Vltavou HC Knights "hlubockých rytířů", a to získání titulu krajského přeborníka.

Dnes klub sdružuje na 150 členů – od nejmladších nadějí po veterány. Jeho ambice byly, jsou a budou vysoké jak po stránce sportovní, tak společenské. S handicapem otevřené ledové plochy se asi bohužel budeme prát ještě dlouho, o to potěšující je šíře členské základny i nezpochybnitelné úspěchy Knights, Cannons a Old Boys ve svých soutěžích. K trvalému zakotvení našeho klubu mezi krajskou hokejovou elitou přejme členům i fanouškům hodně pevné vůle a srdce na pravém místě. U příležitosti vzpomínky na tři klíčové letopočty – roky 1912, 1933 a 1994 – touto skromnou cestou děkujeme stovkám a tisícům našich předchůdců i současníků, kteří v průběhu bezmála jednoho století věnovali v Hluboké nad Vltavou svou energii a přízeň úchvatné hře zvané lední hokej.

Zpět