Přidat do programu

Výletní restaurace Vodník

Nově zrekonstruovaná Výletní restaruace Vodník se nachází v romantickém prostředí bývalé plovárny v údolí Křesánovského potoka na samotném okraji Vimperka. Toto místo je vyhledávaným cílem při procházce nejen místních obyvatel, ale i návštěvníků Vimperka. V jeho těsné blízkosti se nachází sportovní areál, který je v zimě uměle zasněžován, a proto poskytuje skvělé sněhové podmínky pro příznivce běhu na lyžích, v létě zase novou in-line dráhu. Je zde i místo pro kempování a rekreaci v dřevěných třípokojových nově vybavených chatkách. Stylově zařízený interiér restaurace příjemně doplňují dobové fotografie umístěné v lodních zrdcadlech, uvidíte sami. Restaurace se zaměřuje na steaky a ryby na grilu. Nejmenší hosté jistě ocení dětský koutek a rodiče laskavý přístup personálu k dětem.

V blízkosti restaurace je stará plovárna, vybudovaná z požární nádrže Vodník z let 1908 – 1909. „Bylo to několik let po ničivém požáru na náměstí ve Vimperku v roce 1904, kde při jeho likvidaci nestačila voda z Křesánovského potoka a koryto Volyňky bylo hodně vzdálené. To byl jeden z důvodů vybudování požární nádrže na Vodníku, kdy město získalo na jedné straně účinný nástroj na zdolávání požárů, na druhé straně koupaliště, na kterém se kdysi jezdilo i na loďkách.“

Dnešní restaurace se nachází v budově, která byla vystavěna městským stavitelem Josefem Schmidtem a sloužila jako zázemí pro návštěvníky koupaliště ve Vimperku.

Kontakty:

  • Výletní restaurace Vodník
  • K Vodníku 614, 385 01 Vimperk
  • Tel.: +420 602 499 122
  • Email: info@restaurace-vodnik.cz
  • www.restaurace-vodnik.cz
Zpět