Přidat do programu

Městské muzeum Horažďovice

V muzeu se pojí prohlídka zámeckých prostor s expozicemi archeologie, mineralogie a historie Horažďovicka se sezónními výstavami. Vedle nejreprezentativnějšího velkého sálu s freskami můžete vystoupat do čtyřpatrové věže a porozhlédnout se po okolí Horažďovic.

Oblíbená interaktivní dílna pošumavských řemesel doplňuje novou expozici národopisu v přízemí zámku, kde se nově 1. srpna 2015 otevírá stálá loutková scéna divadelního spolku TYJÁTR Horažďovice. Multifunkční sál s kapacitou sta míst čeká na Vaši návštěvu. Divadelní sezóna je od října do března. Loutky netrpělivě vyhlížejí ze svého nového domova návštěvníky. Něco Vám i samy o sobě prozradí, pokud pootočíte kolotočem, který byl pro loutky na míru vyroben. Pravidelně budou páteční loutková představení střídána s přednáškami a doplňkovým programem muzea.

Od 1. srpna 2015 je Vám muzeum i interaktivní dílna otevřena po celý rok. Stejně tak nová expozice soukromé sbírky alpských minerálů Aleše Červeného v prostorách Městské galerie, kde jsou výstavní prostory i informační turistické centrum. Ve vnitřním atriu galerie se nachází lapidárium muzea v podloubí a přes léto jsou zde divadelní i filmové produkce.

Aktuální informace o muzeu, prohlídkách zámku a akcích: www.muzeumhd.cz

Zpět