Přidat do programu

Rafting v Českém Vrbném

Nebaví Vás pouhá vodní turistika a chtěli byste vyzkoušet něco trochu divočejšího? Přijeďte si zařádit do peřejí v Českém Vrbném.

Vodácký areál Lídy Polesné, pojmenovaný po vynikající československé slalomářce, najdete v Českém Vrbném u Českých Budějovic. Na umělé slalomové dráze si můžete vyzkoušet jízdu na raftu nebo zkusit zdolat divokou vodu na kajaku, kánoi nebo paddleboardu (SUP), a to i pod vedením zkušených instruktorů. Areál nabízí i půjčovnu vodáckého vybavení.

Hlavním prvkem areálu je umělá slalomová dráha s mobilními překážkami. Ty je možné přesouvat, a trať tak výrazně přestavět a změnit jejích charakter i obtížnost.

Horní část začíná nástupním bazénem, který od jara do podzimu slouží jako hřiště pro kanoepolo, v zimě pak jako kluziště.

První dvě kaskády jsou upravené pro začátečníky. Nejsou obtížné a pod nimi vždy následuje klidnější úsek. Nové jsou široké vracáky pod druhou kaskádou.

Závodní úsek začíná u první lávky. Od tohoto místa jsou až do konce tratě mobilní překážky. Nové jsou nástupní schody, které jsou také před poslední třetinou a na samém konci závodní části. Obtížnost tratě se může měnit podle typu závodu.

Trať je použitou technologií i svým charakterem v České republice naprosto jedinečná. Rychlé skluzy s vlnami a válci střídají "bazény" se silnými vracáky a prostorem pro delší trénink i větší skupiny. Záleží na staviteli trati, zda-li bude chtít využít velké vracáky, nebo závodníky povede proudem. Na trati je i válec vhodný pro rodeo.

Možnosti raftingu jsou opravdu široké. Na trati, kde každoročně měří své schopnosti profesionálové z celé Evropy včetně českých reprezentantů, zažijete jízdu na raftu, na kterou jen tak nezapomenete! Můžete dorazit buď s vlastním raftem, anebo si jej můžete půjčit přímo na místě. 

Jízdu na raftu si zde může užít opravdu každý, ať už rodiny s dětmi, nebo adrenalinoví nadšenci. Ti zkušenější si mohou sjet dráhu bez asistence instruktora, pro méně zkušené jsou k dispozici zkušení instruktoři. V Raftcentrum mají pro své návštěvníky připravený program, který jsou schopni přizpůsobit klientovi na míru a pro každého najít bezpečnou hladinu adrenalinu.

 

Zpět