Přidat do programu

Sportovní rybolov

Společnost Rybářství Hluboká cz. s.r.o. navázala na tradici v chovu ryb v rybnících, hospodaří na 2 552 ha rybníků a patří mezi největší společnosti v České republice v chovu sladkovodních ryb. Jako vedlejší činnost provozuje myslivost ve dvou honitbách a sportovní rybolov ve třech rybářských revírech, což je vyhledávanou a hospodářsky významnou aktivitou, zpestřením je rovněž lov na dírkách na rybníce Mydlovarský. Velkého úspěchu bylo dosaženo uzavřením smlouvy o „Smluvním dodavateli Pražského hradu“.

Rybníky určené ke sportovnímu rybolovu:
Jaderný

Jeho rozloha činí 23,42 ha a spadá do katastru obce Zliv.
Byl vybudován jako náhradní rybniční plocha za zabrané pozemky pro odkaliště Mydlovary. Původní název byl „ V kravinách“, posléze změnil jméno na „Uranový“ a v dnešní době nese jméno Jaderný

Mydlovarský

S rozlohou 41,86 ha spadá do katastru obce Zliv. V roce 74 – 76 byla jeho katastrální plocha zvětšena díky odtěžení nánosů a starých deponií. Po povodních v roce 2002 se zde propadla hráz a bylo nutné přistoupit k celkové rekonstrukci výpustního zařízení a hráze. Rybník je díky poměrně dobré kvalitě vody oblíbeným letním koupalištěm.

Podevrážský

Spadá do katastru obce Čakovec, rozloha rybníka činí 3,17 ha. Je posledním z rybníků v Dehtářské soustavě od obce Habří u Lipí. Značně poškozen byl při povodni v roce 2002, kdy musela být provedena generální oprava bezpečnostního splavu – výpustě a hráze. Pod hrází rybníka se nachází místní technická památka Podevrážský mlýn, jehož součástí je malá vodní elektrárna.

Další možnost sportovního rybolovu naleznete ve Sportovně-relaxačním areálu.
Východní část areálu není vymezena pouze plavcům a milovníkům vody. Své místo si zde najdou také sportovní rybáři. Nejhojnějšími rybami v blízkosti areálu jsou kapr, bělice a amur. Pokud si člověk přidá deset minut chůze směrem k jezu, "sortiment" se rozšíří o štiku, sumce a candáta.

Výdejna rybářských povolenek
Ve spolupráci s Českým rybářským svazem byla v penzionu Pelikán zřízena výdejna rybářských povolenek. Tuto službu mohou využit všichni rekreanti z celé České republiky, kromě Jihočechů – ti si musí povolenky zakoupit ve své místní organizaci.

V recepci penzionu si můžete zakoupit pouze mimopstruhové povolenky.

Více informací naleznete zde
Kontakt:
Hotel a penzion Pelikán
Purkarec 133, 373 41 Hluboká nad Vltavou
+420 608 829 840
penzion-purkarec@seznam.cz
www.penzionpurkarec.cz

Zpět