Sportovní rybolov

Sportovní rybolov

Klidný "sport" navazuje na tradici rybářství v jižních Čechách

Společnost Rybářství Hluboká cz. s.r.o. navázala na tradici v chovu ryb v rybnících, hospodaří na 2 552 ha rybníků a patří mezi největší společnosti v České republice v chovu sladkovodních ryb. Jako vedlejší činnost provozuje myslivost ve dvou honitbách a sportovní rybolov ve třech rybářských revírech, což je vyhledávanou a hospodářsky významnou aktivitou, zpestřením je rovněž lov na dírkách na rybníce Mydlovarský. Velkého úspěchu bylo dosaženo uzavřením smlouvy o „Smluvním dodavateli Pražského hradu“.

Rybníky určené ke sportovnímu rybolovu:

Jaderný

Jeho rozloha činí 23,42 ha a spadá do katastru obce Zliv.
Byl vybudován jako náhradní rybniční plocha za zabrané pozemky pro odkaliště Mydlovary. Původní název byl „ V kravinách“, posléze změnil jméno na „Uranový“ a v dnešní době nese jméno Jaderný

Mydlovarský

S rozlohou 41,86 ha spadá do katastru obce Zliv. V roce 74 – 76 byla jeho katastrální plocha zvětšena díky odtěžení nánosů a starých deponií. Po povodních v roce 2002 se zde propadla hráz a bylo nutné přistoupit k celkové rekonstrukci výpustního zařízení a hráze. Rybník je díky poměrně dobré kvalitě vody oblíbeným letním koupalištěm.

Podevrážský

Spadá do katastru obce Čakovec, rozloha rybníka činí 3,17 ha. Je posledním z rybníků v Dehtářské soustavě od obce Habří u Lipí. Značně poškozen byl při povodni v roce 2002, kdy musela být provedena generální oprava bezpečnostního splavu – výpustě a hráze. Pod hrází rybníka se nachází místní technická památka Podevrážský mlýn, jehož součástí je malá vodní elektrárna.

Přístupnost

mimo zimu

Vstupné

dle aktuálního ceníku 

Jak se tam dostanete

parkoviště při objektu

Doporučená délka návštěvy

2 hodiny

Doplňující informace

Další možnost sportovního rybolovu naleznete ve Sportovně-relaxačním areálu.
Východní část areálu není vymezena pouze plavcům a milovníkům vody. Své místo si zde najdou také sportovní rybáři.

Výdejna rybářských povolenek
Ve spolupráci s Českým rybářským svazem byla v penzionu Pelikán zřízena výdejna rybářských povolenek. Tuto službu mohou využit všichni rekreanti z celé České republiky, kromě Jihočechů – ti si musí povolenky zakoupit ve své místní organizaci.

Více informací naleznete zde