Přidat do programu

Zámecký pivovar Český Rudolec

Otevřením minipivovaru 21. března 2015 byla obnovena tradice vaření piva, která byla v Českém Rudolci započata již r. 1539. Pivovarské varny se nachází přímo v restauraci v budově Zámeckého penzionu. Kvasné tanky a ležácký sklep s ležáckými tanky jsou v bezprostředně přiléhající rekonstruované historické budově bývalé kovárny. Pivo vaří paní sládek Radovana Kocmanová.

Minipivovar vyrábí tato piva: Světlé výčepní VLADYKA 11%, světlý speciál „ležák“ GRASEL 13%, tmavý speciál Černá růže 15%, polotmavý speciál Rytíř von Picchioni 13% RED ALE, světlý speciál Zámecká IPA 16 % a vánoční polotmavý ležák Štěpán 12%.

Kde ochutnat a zakoupit? Ve vlastní restauraci Zájezdní hostinec v budově Zámeckého penzionu, zde také možnost koupě pivovarských suvenýrů, piva stáčeného do PET lahví a KEG sudů (sudy nutno objednat předem na tel. +420 605 291 309).

Prohlídky pivovaru s ochutnávkou se provádí pro min. 5 a max. 15 osob. Prohlídku je nutné si dopředu zamluvit na emailové adrese: info@zamek-ceskyrudolec.cz, cena je 90 Kč/os.

V areálu penzionu jsou v provozu také pivní lázně.

Zpět