Přidat do programu

Ateliér Konvalinková

EDIT 13. 3. 2020

DOČASNĚ UZAVŘENO - TEMPORARILY CLOSED - VORÜBERGEHEND GESCHLOSSEN

Atelier Konvalinková se nachází v Českém Krumlově, v domě č. 42 na Latránu, asi sto metrů od hlavní brány do areálu zámku.

Historie budovy sahá do 14. století. Patro vždy sloužilo k bydlení, v přízemních prostorách s otevřeným vstupem do ulice byly řemeslné dílny. Sídlili tu například soukeník, prýmkař, obuvník, provazník, kožišník, zámečník nebo holič.

Keramický atelier je zde od roku 1975. Obě autorky, které zde v současné době působí, jsou z rodu s uměleckým zaměřením. Výtvarným uměním se v jejich rodině zabývá už čtvrtá generace. Obě absolvovaly studia na výtvarných školách. Vladimíra Konvalinková studovala keramický design, Stanislava Konvalinková sochařství. Přestože je jejich výtvarný projev založen na individuálním přístupu, obě pracují ve stejném materiálu, využívají obdobné technologie i technické zázemí ateliéru. Navzájem se ovlivňují, doplňují a mnohdy i spolupracují na společných dílech.

Atelier Konvalinková slučuje přednosti tvůrčího prostředí a galerie. Během otevírací doby je tak možno sledovat autorky při práci a vidět vznikající díla v různých fázích rozpracovanosti, ale zároveň jsou zde vystaveny i hotové práce. Výroba není sériová, jde o malé originální řady, maximálně do pěti kusů. V nabídce jsou práce užitného i volného charakteru - mísy, konvice, džbány, vázy, kachle, svícny, ale také abstrahující i figurální plastiky.

Možnosti
* exkurze v atelieru s ukázkami práce na hrnčířském kruhu a seznámením s technologií výroby keramiky (max. 12 osob, objednávat 3 týdny předem, zajístíme překlad do angličtiny, němčiny a ruštiny)
* objednávání atypických výrobků
* v době adventu nabídka keramiky a soch s vánoční tematikou (andělé, betlémy, svícny, adventní mísy, tácy na vánočky)

Zpět