Přidat do programu

Běžkařské trasy Polánka

Až 88 km upravených stop na vás může čekat v přírodním parku Polánka a jeho okolí! Velká nadmořská výška a nenarušenost přírody zajišťují, že na tomto území zůstává sníh nejdéle v celém Táborsku. Terén je bez větších převýšení, takže si výlet na běžkách vychutnáte bez velké námahy.

Výletní trasy a okruhy
Za příznivých sněhových podmínek lze na běžkách podniknout několik celodenních výletů, například dojet z Chýnova přes Smilovy Hory do Mladé Vožice. Vyplatí se ale zajet třeba jen na hodinku či dvě do Hartvíkova, malebné vísky uprostřed lesů. Většinou zde bývá nejvíce sněhu z celého území a tudíž stopy nejkvalitnější.

Při dobrých sněhových podmínkách i v nižších polohách je upravený také 10 km dlouhý okruh mezi obcemi Slapsko a Oldřichov, 4 km dlouhý okruh u Stojslavic nebo trasa z Mladé Vožice do Horních Koutů (k lyžařským vlekům).

Vzhledem k vrtkavosti zimního počasí, je důležité vždy nahlédnout na mapu s vyznačenou kvalitou projetých stop, kterou Občanské sdružení Polánka svědomitě aktualizuje, a zároveň na informace o doporučených trasách, nástupních místech a možnostech občerstvení.

Zpět