Rallye Český Krumlov

lokalita: Český Krumlov

12. 11. 2021 — 14. 11. 2021

Finálový podnik tuzemské mistrovské sezony.

Od roku 1971, kdy se jela poprvé, se českokrumlovská rallye konala v několika různých termínech, téměř celou dobu je však pro jihočeskou soutěž typická jarní rozkvetlá krajina. Letošní odložený 48. ročník bude jiný. Rallye Český Krumlov se uskuteční ve dnech 12. až 14. listopadu 2021 jako finálový podnik tuzemské mistrovské sezony.

Snahou organizátorů z ÚAMK Automotoklubu Rallye Český Krumlov a ČK motorsportu je pořádat soutěž v obvyklé kvalitě a nabídnout divákům maximální zážitek. Kvůli brzkému příchodu tmy zvolili neobvyklý víkendový formát, kdy v pátek večer 12.listopadu se pojede pouze divácká erzeta na českobudějovickém výstavišti, klasické testy budou na programu v sobotu a neděli 13. a 14. listopadu. Slavnostní start, cíl a vyhlášení vítězů se odehrají v Jelení zahradě pod českokrumlovským zámkem.

Při oslavách 50. výročí založení Rallye Český Krumlov je pro diváky a soutěžní posádky připraveno celkem 12 rychlostních zkoušek na šesti úsecích. V první etapě se bude kromě okruhu v centru jihočeského krajského města závodit na Rožmitále, Rožmberku a Jáně, o posledních letošních bodech se však rozhodne nejspíš až v neděli na Kohoutu a Malontech.

Závěrečný díl SONAX Mistrovství ČR v rally 2021 a domácího šampionátu historiků bude zároveň vyvrcholením premiérového ročníku příhraničního poháru INOTECH electronic Regional Rallye Cup. Po krátké pauze se v rámci českokrumlovské soutěže uskuteční také exhibiční Rallye Legendy Show.