Richard Stipl, hlava mapa

lokalita: Bechyně

28. 6. 2022 — 25. 9. 2022

Richard Stipl se na počátku své tvůrčí kariéry profiloval jako malíř, poté se začal věnovat sochařství. Předlohou k jeho realizacím si je on sám, vyčerpávajícím způsobem se zaměřuje na neurčitou povahu a momentální paradoxy, které jsou neodmyslitelně spjaty s neustálým přetvářením sebe sama v průběhu celého života. Pro Stiplovy obrazy i sochařská díla je charakteristické, že nás nutí přehodnotit současné postoje a přístupy k tvorbě a konzumaci umění.

 

Výstavní projekt HLAVA MAPA je postaven na prvotních myšlenkových základech sochařské tvorby umělce Richarda Stipla. Tvůrčí proces začíná u hlíny a dále se transformuje do komplikovanějších materiálů. Jedinečným způsobem je tak možné nahlédnout pod ruce sochaře a vnímat možnosti materiálu, především hlíny, ještě předtím, než se vypálí do keramiky nebo se přemění v jiný přírodní či umělý materiál,“ popisuje výstavní projekt kurátorka výstavy Karolína Juřicová.

Richard Stipl se na počátku své tvůrčí kariéry profiloval jako malíř, poté se začal věnovat sochařství.

Předlohou k jeho realizacím si je on sám, vyčerpávajícím způsobem se zaměřuje na neurčitou povahu a momentální paradoxy, které jsou neodmyslitelně spjaty s neustálým přetvářením sebe sama v průběhu celého života. Pro Stiplovy obrazy i sochařská díla je charakteristické, že nás nutí přehodnotit současné postoje a přístupy k tvorbě a konzumaci umění.

Stipl vystavuje po celém světě a je součástí mnoha významných veřejných i soukromých sbírek. V posledních několika letech jeho dílo upoutalo rozsáhlou pozornost médií i kritiky všude, kde vystavoval.

Výstava bude pro návštěvníky otevřena od 29. 6. do 25. 9. 2022.

Otevírací doba: červen – září | pondělí - zavřeno | úterý – neděle: 10:00 - 18:00