Maurizio Olivotto: Bestiarium

Maurizio Olivotto: Bestiarium

lokalita: Český Krumlov

22. 5. 2023 — 15. 10. 2023

Výstava ilustrací s programem pro děti

Bestiarium Maurizia Olivotta odhalí fantastický svět, kde ryby dokážou chodit, hadi létat a kočky se podobají lidem.

Italský výtvarník a uznávaný grafik, který více než 35 let působil jako profesor na Akademii výtvarných umění ve Florencii a Maceratě, představí poprvé ve střední Evropě své celoživotní dílo. Fantastická stvoření v podobě pětinohých příšer, draků a bájných postav vás přenesou za hranice běžných představ a spolu s doprovodným programem pro děti inspirují k tvořivosti.

Špičkově zpracované hlubotisky a unikátní umělecké knihy v sobě prolínají skutečné i imaginární motivy, kombinují rytecké techniky a experimentují s materiálem. Olivottova bohatá obrazotvornost odkazuje k středověké ikonografii a odráží jeho zájem o mytologii. 

---

Doprovodný program výstavy

Hra fantazie
Může výstava ilustrací bavit i děti? Přijďte se o tom přesvědčit! Cyklus kreativních úkolů a kvízů přiblíží pohádkové příběhy, zaměstná mysl a pro nejmenší se stane klíčem do opravdového světa fantazie.

Poznávej, hraj si a tvoř
Vtiskněte svoji tvář do ilustrace prostřednictvím mobilní aplikace, listujte knihou a seznamte se s pohádkovým příběhem, postavte hrad jako z pohádky, vezměte do ruky pastelky a staňte se na chvíli umělcem nebo si celá rodina zahrajte hry, které vám připomenou vystavené ilustrace.