Otáčivé hlediště Český Krumlov - souhrnný program

lokalita: Český Krumlov

1. 6. — 8. 9.

Činohru, muzikál či balet – především však výjimečný zážitek z představení konaného za letní noci v divadle s nejvyšším stropem na světě nabízí malým i velkým divákům Otáčivé hlediště.

Inscenace světově proslulých autorů se odehrávají v nádherných přírodních kulisách zámecké zahrady. Výběr repertoáru, režijní pojetí, herecké výkony a originální zahradní scenérie uchvátí každého diváka.

Všechna představení jsou opatřena titulky v němčině a angličtině a jsou vhodná i pro sluchově postižené návštěvníky. Na pokladně Otáčivého hlediště je k zapůjčení 50 tabletů s možností využití titulkovacího softwaru.

Program 2024

1. – 23. 6. 2024
Rozum a cit (premiéra)
Romantický příběh ze "staré dobré Anglie" od Jane Austenové, Olgy Šubrtové a Martiny Schlegelové. Kouzelný kolorit románů Jane Austenové ožívá v krumlovské zámecké zahradě, jako bychom se vrátili o dvě století nazpět, do časů, kdy ještě existovaly příběhy velké romantické lásky...

Detail inscenace, termíny, vstupenky →

8. 6. – 1. 9. 2024
Úplně celá česká historie
Kompletní průvodce dějinami našich předků v Čechách i v Moravě pro celou rodinu. Budete se bavit, budete se smát a vaše děti budou díky téhle inscenaci historii milovat.
Detail inscenace, termíny, vstupenky →

28. 6. – 10. 7. 2024 a 14. – 20. 7. 2024
Ženy Jindřicha VIII. aneb Chudák král(em) 
Česká komedie o záletném králi Jindřichovi, jeho šesti ženách, zrádném rádci a královu dvojníkovi, který způsobil neuvěřitelné věci.
Detail inscenace, termíny, vstupenky →

26. 7. – 3. 8. 2024
Egon Schiele – Autoportrét
Taneční projekt kombinující zvuk, světlo, scénu, pohyb, který pro Otáčivé hlediště připravují J. Kodet, SKUTR - L. Trpišovský, M. Kukučka. Mladý muž v dlouhých tmavých kalhotách, ruce v kapsách, košile, kravata, lakovky, podmračený výraz, zježené vlasy, výrazné oči, nahrbený...
Detail inscenace, termíny, vstupenky →

8. – 18. 8. 2024

Divotvorný hrnec

Muzikál plný báječně rozehraných komediálních situacích z pera autorské dvojice Voskovec a Werich, jež spojují melodické evergreeny Burtona Lanea. 

Detail inscenace, termíny, vstupenky →

23. 8. – 8. 9. 2024
Dracula
Horor na točně! Činoherní inscenace od autorského tandemu Martin Glaser a Olga Šubrtová, kteří pro Otáčivé hlediště napsali divácké hity jako Tři mušketýři, Robin Hood, Ženy Jindřicha VIII. nebo Dekameron. 

Detail inscenace, termíny, vstupenky →