Venkov na vlastní kůži

Edice z projektu Chytrá turstika v jihočeském příhraničí.

Tady narazíte na pozoruhodná místa, stranou tradiční nabídky cestovních kanceláří. Nic nebrání tomu poznat kouzlo venkovské zahrady, nahlédnout do věčného koloběhu života ve pstží líhni  a nebo si pro radost koupi místní rukodělný výrobek.

KY.BY zahrada

Kroky milovníků bylin a květin našich babiček vedou do oceňované KY.BY zahrady v Chlumanech na Prachaticku. Kromě možnosti voňavého posezení a relaxace, jsou v nabídce sazenice, čerstvě řezané bylinky, květiny a sezónní plody. Místo je centrem pro tématické přednášky a specializované kurzy. Prvky ekologické zahrady (hmyzí dům, vrbová chýše, bylinková spirála) upoutají zejména děti.

www.kyby.cz

Kam dál

  • Vlachovo Březí 2,7 km Zámek / Židovský hřbitov / Pivovar
  • Husinec 2,8 km Rodný dům Mistra Jana Husa / Radnice / Památník

Pstruhařství Mlýny

V bývalém vodním mlýně od roku 1850 hospodaří rod Matěje Bláhovce. V roce 1935 bylo ve mlýně zastaveno mletí obilí a zahájena výrobě drobných dřevěných výrobků. V této době se zrodil plán na stavbu pstruží líhně a odchovu pstruhů v zemních rybníčcích.

www.pstruharstvi.cz

Kam dál

  • Čkyně 5 km Synagoga / Židovský hřbitov / Zámek
  • Vimperk 11,6 km Zámek / Šumavský pivovar

Netradiční tkalcovna NA VLNĚ - Farma Bošice

Chráněná dílna se zpracováním šumavské vlny a netradičními výrobky z vlastních chovatelských zdrojů v malé vísce Bošice pod kopci Šumavy. Tady se na louce pasou ovečky, kozy a lamy s příjemně měkkou a hřejivou vlnou. Ta je zpracována v místní chráněné dílně NA VLNĚ do originálních výrobků. Vlnu zde perou, česají, barví, plstí, předou a tkají na tkalcovských stavech.

www.navlne.com

Kam dál

  • Čkyně 3,6 km Synagoga / Židovský hřbitov / Zámek
  • Vlachovo Březí 10,1 km Zámek / Židovský hřbitov / Pivovar

 

STÁHNĚTE SI LETÁČEK a dostanete ZÁŽITEK JAKO DÁREK

Na každém z letáčku edice Chytrá turistika v jihočeském příhraničí naleztene unikátní zážitek jako dárek, který můžete čerpat při předložení ústřižku z letáčku. Chytrá turstika v jihočeském příhraničí je projektem destinačního managementu PRO Šumavsko, z.s. Cílem projektu je nabídnout turistům tématicky zaměřené tipy na výlet po oveřených dodavatelech služeb cestovního ruchu.

Neváhejte a užijte si podmanivou dovolenou v turistické oblasti Šumavsko.