Nejúžasnější vyhlídky v Bechyni

Majestátní most Duha, zámek Petra Voka a řada dalších úžasných výhledů na cestě kolem Bechyně. To musíte vidět!

Dechberoucí výhled z mostu Bechyňská duha, nejstarší železnice v Rakousko – Uhersku, zámek a klášter na vysoké skále, ale i městké muzeum ověnčené cenou za nejlepší stálou expozici. To všechno je Bechyně proslavená Rožmberkem Petrem Vokem, který tu měl svatbu a pořádal známé pijácké večírky. Užijte si s rodinou nebo v páru romantické vyhlídky na město nad řekou, nebo se kochejte krásou zdejšího zámku a kláštera. Bechyně – to musíte vidět!

Kontakt

www.bechyne.cz, www.visitbechyne.cz, www.panstvi-bechyne.cz

Časová náročnost

3 hodiny

Terén

Lesní cesta

Doporučené období návštěvy

Celoročně

Fyzická náročnost

Nízká

Značení

Ano

Jak se dostanete na začátek

Využít můžete místní parkoviště nebo hromadnou dopravu (více na www.idos.cz)

Popis trasy

Do města se můžete dostat buď přímo, nebo na vás čeká 3 km dlouhý vyhlídkový okruh Bechyňské vyhlídky, který vám ukáže všechny krásy Bechyně - v zimě je výhled úžasný.

 • Parkování: Za mostem na parkovišti u turistické cedule s mapou
 • Cesta po zelené značce a ze Zářečí po žluté po schodech
 • Za Bechyňskou duhou
  Trasa vychází z parku před vlakovým nádražím a hned vás zavede k tzv. Duze - prvnímu mostu přes řeku Lužnici. Po pár krocích vás čeká první vyhlídka, a to s Vojtou Náprstkem. Pohlédnete společně zpátky na Bechyňskou duhu, do romantického údolí Lužnice a také na Křižíkovu vilovou čtvrť.
 • Za klášterem
  Procházka lesem vás pak dovede k druhé vyhlídce, tentokrát architekta Vratislava Pasovského. Odsud se budete moci potěšit pohledem na panoramaBechyně s klášterem, klášterní zahradou a parkány.
 • K dlouhým schodům
  Potom budete trasou volně klesat až do Zářečí k vyhlídkové plošině Jiřího Gutha-Jarkovského. Tady se vám otevře výhled na Bechyňský zámek, ale také do Zářečí nebo na bechyňské schody. Vzápětí přejdete druhý most trasy.
 • V Bechyni
  Konečně v Bechyni. Ještě než dokončíte svůj okruh, nezapomeňte se podívatz do zámku nebo na bechyňském náměstí třeba do kostela sv. Matěje nebo Městského muzea

Zajímavosti na trase

 • Rozhlédnětě se z mostu Bechyňská duha, po kterém jezdí nejstarší elektrická dráha v Rakousku-Uhersku založená Františkem Křižíkem. Sám most je Národní kulturní památkou.
 • Navštivtě Mětské muzeum, kde se dozvíte nejen o historii Bechyně, ale třeba právě Jak se stavěl železniční most.
 • Zavítejte do Muzea turisitiky, prvního svého druhu v Česku, kde se dozvíte jak turisté u nás vlastně začínali