Naučná stezka Granátník

Naučná stezka v délce 8,5 km přibližuje návštěvníkům přírodu a krajinu v okolí obce Srnín a vrchu Granátník v CHKO Blanský les.

Stezka je okružní a svůj start i konec má v obci Srnín vzdálené 5 km od Českého Krumlova. Vyrazit ale můžete i z Českého Krumlova, konkrétně jeho městské části Vyšný - sem dojdete pěšky anebo dojedete autem a zaparkujete na parkovišti Nový Dvůr.

 

Celková délka

8,5 km

Časová náročnost

3 hodiny

Fyzická náročnost

Nízká

Jak se dostanete na začátek

Využít můžete místní parkoviště, nebo ideálně vlakovou dopravu (více na www.idos.cz)

Popis trasy

Z parkoviště Nový Dvůr se vydáte nejprve k místu U modrého obrázku, odkud vyjdete na vrchol Granátníku (810 m n. m.). Na východním svahu kopce Granátník se nachází dřevěná 5 metrů vysoká rozhledna, která nabízí výhled do malebného údolí Vltavy. Vyhlídková plošina je celoročně volně přístupná. Za dobrého počasí lze z rozhledny vidět Hlubokou nad Vltavou, České Budějovice, klášter Zlatá Koruna nebo také Novohradské hory. Od rozhledny pokračujete po dalších bodech naučné stezky do obce Srnín a zpět do Českého Krumlova.

V průběhu naučné stezky potkáte devět informačních panelů, které vás seznámí s místní faunou a flórou, ale také s historií místního vojenského opevnění vybudovaného před druhou světovou válkou. Čekají vás i vzdělávací interaktivní prvky, vyzkoušíte si např. dendrofon, poznávat budete stopy zvířat a věž poznání vás seznámí s hospodářskými dřevinami lesů na Kleti.

Leták o naučné stezce ke stažení →

Pro více info o CHKO Blanský les →