Skryté příběhy Třeboňska

Nové trasy v oblíbené mobilní aplikaci Skryté příběhy nyní i na Třeboňsku!

Skryté příběhy jsou mobilní aplikace s geolokační hrou pro rodiny s dětmi již od 6 let věku. Stáhněte si ji zdarma do mobilu a vydejte se na jeden z mnoha výletů, které tato aplikace nabízí po celé České republice.

Na Třeboňsku se můžete vydat za příběhem a úkoly na třech místech a to ve Veselí nad Lužnicí, Suchdole nad Lužnicí a v Třeboni.

Veselí nad Lužnicí

Honem pospíchej na začátek 20. století! Šachový mistr Karel Traxler se rozhodl uspořádat ve Veselí
nad Lužnicí 3. šachový sjezd. Přijede na něj i mimořádně talentovaný mladík Oldřich Důras. Bude to
bitva nevídaná a Traxler potřebuje tvou pomoc. Turnaj navíc ohrožují dva záhadní studenti z Brna.
Pomoz Traxlerovi vše zařídit a vyhrát!

https://skrytepribehy.cz/trasa/veseli-nad-luznici-pateruv-protiutok

 

Suchdol nad Lužnicí

Páter Matěj Kozka z Rynárce si zakládá na tom, že je vtipný a zábavný společník, ale teď, když byl poslán do Suchdola nad Lužnicí, si začíná uvědomovat, že pro roli kněze to zde nestačí. Lidé si přejí, aby kněz měl i jistou vážnost. Matěj už není nejmladší a přeje si, aby ho lidé uznávali. Zároveň se ale prohání po Suchdole a okolí na malém vozíčku taženém dvěma kozly, každý rozhovor začíná vtipnou hádankou a projídá či propíjí zapůjčené peníze. Vypadá to, že není schopen být ani na okamžik vážný a lidé okolo něj už mají jeho bezstarostnosti plné zuby. Když zařídíme, že Matěj, zvaný Kozka, půjde, jak se říká do sebe, všem se uleví. Mezi námi: Nejvíc se uleví svatému Petrovi, protože ten strašně nerad od nebeské brány odhání hříšníky v kněžské sutaně.

https://skrytepribehy.cz/trasa/suchdol-nad-luznici-nejvtipnejsi-hadanka

 

Třeboň

Jakub Krčín se narodil v roce 1535 a po studiích a několika pracovních úspěších na jihočeských panstvích vstoupil v roce 1561 do služeb Rožmberků. Osvědčil se a stal se purkrabím na zámku Krumlov. Rožmberkům přestavoval a vylepšoval pivovary, zemědělské usedlosti i ovčíny. Zejména pivovary zaznamenaly mnohem vyšší výnosy. Krčín také rád pivo pil, tudíž byl pravý odborník. Byl to muž houževnatý, tvrdý k sobě i svým zaměstnancům, mnohdy nepříjemný, ale spravedlivý. Vyneslo mu to ale také mnoho nepřátel. Po několika letech služby se pustil do odvážného rybníkářského díla.

https://skrytepribehy.cz/trasa/trebon-krcin-a-nevdek

Štěpánek Netolický, první Třeboňský rybníkář a fišmistr, má práce nad hlavu a hledá pomocníka.

https://www.skrytepribehy.cz/trasa/trebon-fismistr-na-roztrhani

 

Více na www.skrytepribehy.cz.