Zimní radovánky na Šumavsku

Šumavsko je ideálním místem pro Vaši zimní dovolenou.

Zimní dovolená je pojmem, pod kterým si každý může představit něco jiného. Může se jednat o aktivní lyžování, snowboarding, zimní radovánky s dětmi nebo jen odpočinek v zasněžené krajině. Šumavsko je ideálním prostředím pro tyto typy aktivit. Nabízí nádhernou přírodu, která v zimním období působí až pohádkovým dojmem. Pokud zatoužíte po zimní dovolené v horách, Šumavsko je správná volba.

Snowpark Zadov

Přijďte si zařádit do snowparku lyžařského areálu Zadov. Areál se skládá ze dvou areálů. Část areálu je uměle zasněžována, takže se nemusíte bát, že by Vám počasí zkazilo zábavu. Fanouškové snowboardingu si zde přijdou na své, čekají tu na ně Straight box 8m, Kink box 4+6m, Street rail 6m, Fat line 7m, Kicker 1-3m, A-box 4+4+4m, Straight box 3m, Dancefloor 6m a v neposlední řadě také Rainbow rail. Nezapomeňte navštívit na Zadově i unikátní rozhlednu, která se ukrývá v útrobách bývalého skokanského můstku.

Big Air Bag

Parta dobrovolných lidiček zajišťuje provoz sjezdovky na Libínském sedle, je to zatím jediné zařízení tohoto druhu v dosahu Prachatic. Areál je vhodný jak pro začínající lyžaře každého věku, tak i pro ty, ktěří nechtějí jezdit daleko od Prachatic a spokojí se s kratší sjezdovkou bez dlouhých front. Pro zkušenější lyžaře a snowboardisty nabízí sjezdovka na Libínském Sedle adrenalinový zážitek. A to skoky do nafukovací dopadové matrace BIG AIR BAG. Pamatujte si, že podmínkou pro trénink různých akrobatických skoků je nutné mít na hlavě helmu a dodržovat bezpečností pravidla. A třešínkou na dortu je, že použití dopadové matrace je už v ceně skipasu.

Veřejné bruslení ve Vimperku

Historie vimperského hokeje sahá až do roku 1950, kdy byl vesměs studenty tehdejší vimperské VHŠ založen hokejový oddíl s názvem Slavoj OPK Vimperk. Areál zimního stadionu ve Vimperku nabízí všem nadšencům do bruslení možnost veřejného bruslení vždy podle ohlášeného harmonogramu na webových stránkách klubu HC Vimperk. Veřejné bruslení probíhá na druhé ledové ploše vždy od září do dubna, a to vždy v neděli od 14:00 do 15:30 a občas i ve čtvrtek a sobotu.

Výlety na sněžnicích

Snowbitch Snowpark

Veřejné bruslení

Zimní radovánka sněhulákování, koulování, bobování, sáňkování, aj.

  • kdekoliv na Šumavsku
    POZOR –výhradně mimo sjezdovky a chráněná území
    www.sumavsko.cz