Přidat do programu

Za výhledem na Magdalénu

  • Pěší turistika Pěší turistika
  • Aktivní Aktivní
  • Poznávací Poznávací

Od romantického nádraží v Padařově, kam se dostanete vlakem z Tábora, nebo tu můžete nechat auto, se po červené značce vyškrábete do kopců Jistebnické vrchoviny, kraje zelených kopců, výhledů a malebých údolí, kde se rozkládá stejnojmený přírodní park. Hlavním cílem bude kaple sv.Magdalény. Na místě, kde bělostná kaple stojí kdysi stávalo staré hradiště a je odtud výhled do širého kraje. Samotná kaple je z 19. století a stojí na místě původní dřevěné kaple vystavěné ve 14. stoeltí Petrem z Rožmberka.

Od kaple se vydáme křížovou cestou z prostých kamenných křížů do městečka Jistebnice. Tady se našel slavný Jistebnický kancionál s "husitskou hymnou" Ktož sú boží bojovníci, k vidění je síň Richarda Laudy či kostel archanděla Michaela. Z Jistebnice pokračujeme po zelené začce a následně po silničce přes Hůrku a Makov zpět do Padařova.

Start a cíl: Padařov

Délka: 12,1 km

Trasa:
Č Padařov-žst – č Kaple sv. Magdalény (4,5 km) - č Jistebnice (5,6 km) – z křižovatka s cyklo 1175 (7,4 km) – cyklo 1174 po silnici do obce Makov (9,7 km) – doprava po silnici do obce Padařov (11,4 km) – č Padařov-žst (12,1 km)

Zpět