Výlet za agroturistikou v Borovanském mlýně

Výlet za agroturistikou v Borovanském mlýně

Zdařile zrekonstruovaný mlýn naleznete na břehu jednoho z jihočeských rybníků 2 km do Borovan, cca 16 km od Třeboně, 16 km od Českých Budějovic, 20 km od Českého Krumlova. Ideální místo pro poznávání kulturních a historických památek jižních Čech. Součástí areálu je i farma s řadou hospodářských zvířat a rybník, kde jsou opravdu velké ryby. 

Výlet na farmu se může stát zajímavým zážitkem, zvlášť když si zvolíte tzv Pohádkový pobyt.  Program je při týdenním pobytu na pondělí, středu a pátek, vždy od 9 do 11 hodin. A na víkendový pobyt na sobotu. Program má tři části

Zkus si práci čeledína na farmě. Program zahrnuje: prohlídka farmy, krmení zvířat ( některé i z ruky ) a péče o dom. zvířata a pravidelná údržba farmy.  Účastník na konci pobytu dostane řád správného čeledína!! 

Rybaření s vodníkem Kebulem. Program zahrnuje: seznámení se sladkovodními rybami, s rybářským právem, rybaření, krmení ryb a pravidelná údržba rybníku!! Účastník dostane řád malého hospodáře rybníka.     

Seznamte se s mlynářským vraníkem. Program zahrnuje: pravidelná péče o koně, základy jezdectví, jízda na koni. Účastník dostane řád malého žokeje! 

Časová náročnost

Víkendový/ týdenní pobyt

Jak se dostanete na začátek

Využít můžete místního parkoviště

Zajímavosti na trase

ZOO Dvorec

Naučná stezka Totalita rozděluje - demokracie spojuje