Výlet do ZOO a Sportovně relaxačního areálu

Ideální výlet za poznáním a adrenalinem pro celou rodinu.

Vyražte na jedinečný výlet po stopách zvířat ze ZOO Hluboká až za adrenalinovým zážitkem do Sportovně relaxačního areálu a zažijte tak den plný sportu, zábavy a aktivního odpočinku.

Časová náročnost

Celý den

Doporučené období návštěvy

Ideální je letní období

Jak se dostanete na začátek

Využít můžete parkovišť, které jsou u objektů, nebo hromadné dopravy (více na www.idos.cz)

Popis trasy

ZOO Hluboká nad Vltavou

Nejprve zavítejte do Zoologické zahrady, kterou najdete v blízkosti města Hluboká nad Vltavou, hned vedle loveckého zámku Ohrada. Leží v prostředí pro jižní Čechy typickém — na břehu velkého rybníka, v rovinatém terénu s alejemi starých dubů. Kolorit doplňuje i atraktivní výhled přes hladinu Munického rybníka na zámek Hluboká na horizontu.

V současné době zde na přibližně 4,5 ha plochy nalezlo svůj domov a prostor k životu okolo 300 druhů zvířat v téměř 3000 exemplářích. Zoo se v souladu s tradicí i nadále věnuje především chovu zvířat pocházejících z Evropy a z mírného klimatu Asie a zejména druhů žijících v přírodě České republiky. Nechybí ale ani menší expozice představující faunu i flóru Austrálie, Jižní Ameriky a Afriky. Pozorujte tedy dovádivé vydry říční, pestrobarevné vodní ptactvo i majestátního tygra ussurijského, setkejte se s malým mravencem zrnojedem i mohutným losem evropským, nebo zažijte na vlastní kůži tropický deštný prales či svět afrických savan.

Sportovně relaxační areál

Odpoledne se vydejte na jedinečný výlet do jednoho z nejkomplexnějších sportovně relaxačních areálů, které se nachází v České republice.

Naleznete zde ideální místo pro aktivní odpočinek vhodné pro děti i dospělé. Areál Vám nabídne rozmanité vyžití v podobě adrenalin parku, adventure minigolfu, obřího dětského dřevěného hradu, různých prolézaček a skluzavek dále potom nafukovací trampolínu a v neposlední řadě kurty určené pro plážový volejbal, basketbal, badminton, stolní tenis či petanque. Chcete-li relaxovat nebo se slunit, můžete v podstatě po celém areálu roztáhnout piknikové deky nebo lehátka. Dětem obzvláště v letních měsících pak přijde vhod ochlazovací zóna. Nově vzniklo i velké dětské centrum Špuntarium, dětský lanáček se síťovým centrem nebo venkovní workout zóna.

V areálu Vám nebude chybět ani restaurace s venkovní terasou, kde si můžete dopřát ochlazující nápoj, či něco k snědku.