Stezka Českou Kanadou

Rozlehlé tajemné lesy, skaliska a balvany rozmanitých tvarů, charakteristické rybníky i vesnice a města plná života. Taková je krajina České Kanady, kterou vede stezka z Jindřichova Hradce přes Novou Bystřici, Slavonice až do Dačic.

Trasa stezky je výsledkem mnoha hodin a dnů práce strávených zejména v českokanadské přírodě - a je navržena tak, aby vám umožnila z překrásné České Kanady poznat co možná nejvíce.

Na začátku stezky na vás čeká charakteristická cesta kolem meandrů Hamerského potoka a Jindřišské údolí. Odtud se kolem nejvyššího bodu Jindřichohradecka vydáte do Nové Bystřice a dál, cestami kolem majestátní zříceniny hradu Landštejn. Ze Starého Města pod Landštejnem vás zavedeme kolem bizoní farmy v Rožnově k rybníku Zvůle a dál, k rozhledně U Jakuba a balvanu Ďáblova prdel. Při cestě od opravovaného zámečku v Českém Rudolci poznáte místa, kde působil proslulý loupežník Grasel, i archeologické vykopávky na Pfaffenschlagu u Slavonic. Odtud už vás čeká poslední úsek, vedoucí po naučné Vydří stezce až do Dačic.

Celková délka

118 km

Časová náročnost

8 denních etap

Terén

zpevněná cesta, nezpevněná lesní cesta, asfalt

Doporučené období návštěvy

celý rok

Fyzická náročnost

střední

Značení

ano

Popis trasy

ke stažení