Přidat do programu

Stezka Českou Kanadou

  • Pěší turistika Pěší turistika
  • Aktivní Aktivní

Rozlehlé tajemné lesy, skaliska a balvany rozmanitých a zajímavých tvarů, charakteristické rybníky i vesničky a města plná života. Taková je krajina přírodního parku pojmenovaného Česká Kanada, který se rozkládá na pomezí jižních Čech a západní Moravy. Českou Kanadu nyní můžete důkladně prozkoumat i dalším způsobem - z nové stezky určené především pro dálkovou pěší turistiku.

Stezka Českou Kanadou měří 118 kilometrů a je díky charakteru krajiny rozdělena do osmi etap. Začíná v Jindřichově Hradci a přes Novou Bystřici, Staré Město pod Landštejnem a Slavonice vás zavede až do Dačic. Každá z osmi denních etap je něčím specifická a je na ní rozhodně co objevovat.

Na začátku stezky na vás čeká charakteristická cesta kolem meandrů Hamerského potoka a Jindřišské údolí. Odtud se kolem nejvyššího bodu Jindřichohradecka vydáte do Nové Bystřice a dál, cestami kolem majestátní zříceniny hradu Landštejn. Ze Starého Města pod Landštejnem vás zavedeme kolem bizoní farmy v Rožnově k rybníku Zvůle a dál, k rozhledně U Jakuba a balvanu Ďáblova prdel. Při cestě od opravovaného zámečku v Českém Rudolci poznáte místa, kde působil proslulý loupežník Grasel, i archeologické vykopávky na Pfaffenschlagu u Slavonic. Odtud už vás čeká poslední úsek, vedoucí po naučné Vydří stezce až do Dačic.

Podrobnější informace najdete na https://ckanada.cz/Stezka.html 

Zpět