Vyhlídková stezka kolem Prachatic

Stezka nabízí ojedinělé pohledy na město ze všech jeho stran

Naučná stezka Kolem Prachatic je zaměřena hlavně na vyhlídková místa v blízkém okolí Prachatic. Vedle vyhlídkových bodů přibližuje návštěvníkům i přírodní zajímavosti, seznamuje s hydrografií okolí města i s historickými a technickými památkami, okolo kterých trasa vede.

Vyhlídková stezka vede psaníčkovou zelenobílou značkou a nabízí ojedinělé pohledy na město ze všech jeho stran. Prachatice jsou jedním z mála měst, tak malebně posazených do okolní krajiny, které si může návštěvník prohlédnout z tolika pohledů, jako z této vyhlídkové stezky.

Trasa stezky je okružní a vede po okraji Prachatické kotliny Její celková délka je 15 km. Má 12 zastavení na nichž jsou umístěny informační panely. V terénu je stezka označena zelenobílými psaníčkovými značkami. Na některých vyhlídkových bodech jsou dřevěná odpočívadla.

Trasa vyhlídkové stezky je nenáročná a vhodná i pro rodiče s dětmi.


Zdroj: https://www.kudyznudy.cz/aktivity/vyhlidkova-stezka-kolem-prachatic

Celková délka

15km

Časová náročnost

4-5 hodin

Terén

nenáročný

Doporučené období návštěvy

jaro, léto, podzim, zima

Fyzická náročnost

lehká

Značení

značená, K jejímu prvnímu zastavení nás navede červená turistická značka přes Skalku v Prachaticích. Dále vede psaníčkovou zelenobílou značkou celkem 12-ti zastaveními,

Jak se dostanete na začátek

Lze se na ni napojit z výchozího značení turistických cest na Malém náměstí pod Dolní - Píseckou branou

Jak se dostanete zpět

jedná se o okruh

Popis trasy

Lze se na ni napojit z výchozího značení turistických cest na Malém náměstí pod Dolní - Píseckou branou. K jejímu prvnímu zastavení nás navede červená turistická značka přes Skalku v Prachaticích. Dále vede psaníčkovou zelenobílou značkou celkem 12-ti zastaveními, které nabízí ojedinělé pohledy na město ze všech jeho stran. Nejnižší bod stezky je 533 m , nejvyšší 690 m, převýšení je 157 m.