GEOCACHING NA NOVOHRADSKU A DOUDLEBSKU - TRASA KOLEM ČERNÉ

První výlet, který bychom Vám chtěli představit je tvořen trasou okolo říčky Černá. Ta pramení pod názvem Schwarzaubach v Rakousku a u Kaplice vtéká do Malše.

V turistické oblasti Novohradsko-Doudlebsko jsme připravili deset výletních tras, díky kterým se dostanete na zajímavá a mnohdy ještě ne zcela objevená místa. A aby bylo vaše putování ještě zajímavější, schovali jsme na každé trase tři kešky.

První výlet, který bychom Vám chtěli představit je tvořen trasou okolo říčky Černá. Ta pramení pod názvem Schwarzaubach v Rakousku a u Kaplice vtéká do Malše. Na trase najdete nejen zajímavá vodní díla, ale můžete navštívit i zříceninu hradu Sokolčí  nebo rozhlednu na Hradišťském vrchu.

Trasa, která je cca 10 km dlouhá začíná a končí v obci Blansko 1,5 km východně od Kaplice. Dostanete se do ní autobusem nebo automobilem, který se dá odstavit na parkovací ploše u návsi.

Doporučujeme jí absolvovat výhradně pěšky vzhledem k terénu, kočárek tu určitě neuplatníte. Trasa není příliš náročná, zabere vám kolem půl dne. Samozřejmě záleží na tom, jak dlouho vám bude trvat nalezení tří kešek. Ty jsou uloženy zde:

  1. Od elektrárny vede most a po jeho přechodu se nám před očima otevře svah se skálami, kde je ukryta první schránka. Na mapě je toto místo označeno číslem 2
  2. Druhá schránka je ukryta v ruinách gotického hradu Sokolčí a na mapě je toto místo označeno číslem 3
  3. Třetí schránka se nachází u rozhledny na Hradišťském vrchu v lese pod turistickými přístřešky. Na mapě je označena číslem 4.

Celková délka

10 Km

Časová náročnost

Půl dne

Terén

Středně náročný

Doporučené období návštěvy

Léto

Fyzická náročnost

Středně náročná

Značení

Popis trasy 

Jak se dostanete na začátek

Autem

Jak se dostanete zpět

Autem

Popis trasy

Trasa, která je cca 10 km dlouhá začíná a končí v obci Blansko 1,5 km východně od Kaplice. Dostanete se do ní autobusem nebo automobilem, který se dá odstavit na parkovací ploše u návsi.

Doporučujeme jí absolvovat výhradně pěšky vzhledem k terénu, kočárek tu určitě neuplatníte. Trasa není příliš náročná, zabere vám kolem půl dne. Samozřejmě záleží na tom, jak dlouho vám bude trvat nalezení tří kešek.

Zajímavosti na trase

Na trase najdete nejen zajímavá vodní díla (Soběnovská přehrada), ale můžete navštívit i zříceninu hradu Sokolčí  nebo rozhlednu na Hradišťském vrchu.