Z POHOŘÍ NA ŠUMAVĚ K NEJVYŠŠÍ HOŘE NOVOHRADSKÝCH HOR

Jedním z doporučených pěších výletů z výchozího místa v Pohoří na Šumavě je trasa vedoucí po zelené turistické značce k státní hranici u rakouské vesnice Stadlberg.

Jedním z doporučených pěších výletů z výchozího místa v Pohoří na Šumavě je trasa vedoucí po zelené turistické značce k státní hranici u rakouské vesnice Stadlberg. Na cestě k hranici si můžete udělat odbočku k českému pramenu Lužnice a poté se vydat cestou (označenou modrou turistickou značkou) vedoucí po státní hranici až na nevyšší vrchol Novohradských hor Kamenec (1072m). V průběhu této hraniční cesty potkáte zajímavá boží muka, upravenou studánku s místem pro oddych, historický rozcestník na tzv. Šancích, který označuje trojmezí mezi Horním a Dolním Rakouskem a Jihočeským krajem. Na české straně tohoto území pak můžete potkat i zbytky stavení, která tu kdysi stávala a sloužila svým obyvatelům jako domov i místo pro práci. Z Kamence pak trasa vede po zelené turistické značce zpět do Pohoří na Šumavě. Celý okruh je dlouhý přibližně 10 km a je možné ho především v oblasti Kamence považovat za středně obtížný.

Celková délka

13 Km 

Časová náročnost

Půl dne

Terén

Zpevněné i nezpevněné cesty a pěšiny

Doporučené období návštěvy

Jaro, léto, podzim

Fyzická náročnost

Středně náročné

Značení

Popis trasy

Jak se dostanete na začátek

Autem, na kole

Jak se dostanete zpět

Autem, na kole

Popis trasy

Jedním z doporučených pěších výletů z výchozího místa v Pohoří na Šumavě je trasa vedoucí po zelené turistické značce k státní hranici u rakouské vesnice Stadlberg. Na cestě k hranici si můžete udělat odbočku k českému pramenu Lužnice a poté se vydat cestou (označenou modrou turistickou značkou) vedoucí po státní hranici až na nevyšší vrchol Novohradských hor Kamenec (1072m).

Zajímavosti na trase

Kostel Panny Marie Dobré Rady v Pohoří na Šumavě

Historický rozcestník na tzv. Šancích

Kamenec - nejvyšší hora česká části Novohradských hor