Jezerní slať

Jezerní slať patří mezi vrchovištní rašeliniště ležící na náhorní plošině Šumavských plání.

Celková délka

0,7km

Časová náročnost

1 hodina

Terén

zemitý povrch, poválkový chodník

Doporučené období návštěvy

léto, suché jaro a podzim

Fyzická náročnost

lehká

Značení

ANO

Jak se dostanete na začátek

na parkoviště u Jezerní slati, mezi Kvildou a Horskou Kvildou

Jak se dostanete zpět

jedná se o cestu tam i zpět

Popis trasy

Parkovací plocha má vyhrazené stání a mobilní toaletu pro vozíčkáře. Odtud pokračujeme mírně klesající pískovou cestou, která po 250 m navazuje na dřevěný poválkový chodník opatřený po obou stranách vodícími lištami usnadňujícími pohyb po dřevěném povrchu.

Tento cca 1,4 m široký, pohodlný chodník nás zavede do samotného centra slatě, kde se mezi klečí otevře nádherný pohled na horské vrchoviště. V blízkosti poválkového chodníku je umístěna vyhlídková věž, která bohužel není přístupná. Vedou na ni několikery prudké schody.

Stezka je opět vybavena informačními prvky objasňujícími vznik slati a částečně popisujícími její současnou floru a faunu.

Další možnost načerpání informací je na IS Kvilda, vzdáleném asi 2 km po silnici od parkoviště Jezerní slať. Na tomto středisku je přístupné WC (vzhledem k rozměrům spíše pro mechanické vozíky).

Víte, že...

…Jezerní slať patří mezi vrchovištní rašeliniště ležící na náhorní plošině Šumavských plání. a byla vyhlášena rezervací již v roce 1933? Výměra činí 208 ha, průměrná hloubka rašeliny je 2,5 m a nejvyšší mocnost 7,6 m. Přes slať vidíme zvláštně špičatý vrchol Antýglu (1 253 m).