Přidat do programu

Za zábavou i poznáním po Vltavské pěší stezce

 • Pěší turistika Pěší turistika
 • Aktivní Aktivní
 • Poznávací Poznávací
 • Školní výlety Školní výlety
 • Rodinné Rodinné

Vydejte se na procházku po Vltavské pěší stezce, na které zažijete spoustu zábavy, ale jež Vám přinese i poučení. Jak už samotný název napovídá, vede malebným přírodním prostředím podél řeky Vltavy. Stezka začíná cca 300 metrů od mostu do části Hluboké Zámostí. Stezka je svou nenáročností vhodná pro návštěvníky všech věkových kategorií, pro sportovce, rodiny s dětmi rodiny i seniory.

Na trase dlouhé 2 km Vás čeká celkem 17 stanovišť určených k relaxaci, aktivnímu odpočinku, ale také poznávání místního biotopu díky informačním tabulím. Dozvíte se např. informace o místních ptácích, rybářství v hluboké, historii zdejší voroplavby či vodních zdrojích.

Během procházky se Vaše děti vykoupou u zastávky s vodníkem Česílkem, pochutnají si na malinách na malinovém paloučku nebo zdolají pískový průchod či tunel z vrbiček. Sportovci si zas mohou zahrát fotbal či pétanque a své tělo protáhnout na čtyřech posilovacích stanovištích. Nechybí ani rybářský koutek nebo ptačí svět s maketami ptáků a krmítky. Na jiných stanovištích můžete i relaxovat a užívat si výhledy do přírody nebo třeba využít vodní skluzavku či houpačku do vody a mnoho dalšího.

Stanoviště Vltavské pěší stezky:

 1. stanoviště – vstupní brána
 2. stanoviště – Vodník Česílko
 3. stanoviště – relaxační plácek
 4. stanoviště – vrbový tunel
 5. stanoviště – vodní radovánky
 6. stanoviště – plácek pro sportovní hrátky
 7. stanoviště – ptačí svět
 8. stanoviště – výhled
 9. stanoviště – malinový palouk
 10. stanoviště – rybářský kout
 11. stanoviště – Kruháč
 12. stanoviště – Plážový průchod
 13. – 17. stanoviště - Přírodní posilovna
Zpět