Hadí rybník

Jestli jsou tam hadi? Určitě někde jo. Ale bojí se mnohem více než my.

Jak to vidí se svou paničkou z Tuláčků?

Dnes vás zavedu k Hadímu rybníku, který jsem objevil na svých toulkách Tchořovickem. Hadí rybník je jedním z mála rybníků, ve kterém se smějí koupat i člobrdové. Až se vypravíte v mých stopách, nezapomeňte si proto plavky, ať si Hadí rybník užijete tak, jako jsem si ho užil já.

Byl krásný letní den. Na obloze zářil kamarád Puňťa a svými paprsky zahříval zem. Po kámoších Mračounech nebylo na obloze ani památky. Celá obloha patřila jen Puňťovi a ptáčkům, kteří si užívali krásný letní den stejně jako já a vypravili se na výlet.

Tlapkal jsem měkoučkou polní cestou po boku člobrdice. Co chvilku jsem si z radosti povyskočil, co chvilku jsem se nechal pohladit. Užíval jsem si nádherného dne, užíval jsem si procházky a nikam jsem nespěchal. Poslouchal jsem zpěv kamarádů ptáčků, který mne doprovázel. Užíval jsem si stínu, který mi poskytly vysoké stromy, které rostly po mé levé tlapce.

Cesta mi šla krásně od tlapek. Protlapkal jsem kolem lesa, protlapkal jsem kolem kempu a než jsem se nadál, byl jsem v lese. Lese krásném, plném mladých stromků, rozkvetlých květin a spoustou keřů.

Tlapkal jsem nádherou přírodou. Co chvilku jsem se pozdravil s kámošem motýlem, co chvilku jsem se pozdravil z kámoškou včelkou. Nejednou jsem se prosvištěl po boku kámoše čmeldy. Zničehonic les skončil a přímo přede mnou bylo velké rozcestí.

Dotlapkal jsem na rozcestí a přemýšlel kudy kam. Mohl jsem se vypravit doprava a tlapkat do hlubokého lesa. Mohl jsem vydat doleva a tlapkat po hrázi rybníku neznámo kam. Mohl jsem se také vypravit rovně, k rybníku ne moc velkému, zato svádějícímu ke koupání.

To se ví, vydal jsem se rovně. Jen co jsem rybník zmerčil, zamával jsem člobrdici chvostem na rozloučenou a rychlými kroky a několika dlouhými skoky vydal jsem se k rybníku. Jen několik rychlých kroků jsem utlapkal a byl jsem ve vodičce. Vodičce čisté a osvěžující. Byl jsem ve vodičce, která mne příjemně schladila kožíšek.

Po malé osvěžující koupeli vydal jsem se na průzkum. Vylezl jsem z vodičky, dotlapkal jsem na plážičku. Vydal jsem se doleva a než sem se nadál, byl jsem u chatky. Pohádkové dřevěné chatky, odkud vycházela vůně bašty pro kámoše kapry.

Když jsem měl chatku v merku, vydal jsem se ke schůdkům. K prudkým schůdkům vedoucím k obloze. Jen na první schůdek jsem si stoupnul, když jsem z dálky slyšel člobrdici jak se mi ptá, kam jsem se to vydal. To se ví, odpovědět jsem jí nemohl. Kam schůdky vedou, to jsem ještě nevěděl. Co jsem však věděl, bylo, že vedou někam, kde se mi moc líbit nebude.

Jen co mi štěklo, že bych mohl vystoupat někam, kde by se mi nemuselo líbit, opustil jsem schůdky a dal se na průzkum místa z pevné země. Jen několik málo kroků jsem utlapkal, kdy jsem zmerčil, jak od oblohy na hladinu rybníku vede skluzavka. Jen pár kroků jsem utlapkal a zmerčil jsem, že ke skluzavce vedou schůdky, po kterých jsem se chtěl vydat k obloze.

To vám štěknu, kamarádi, já byl ták rád, že jsem se vydal na průzkum ze země. Skluzavka, to totiž není nic pro mne. Ségruše, ta by se možná sklouzla, ale já raději tlapkám po svých. Člobrdům a svišťům, těm by se skluzavka určitě moc líbila. Jen pár schůdků by vyběhli a v mžiku by byli ve vodičce, jen by to čvachtlo.

Pokud máte rádi přírodní koupání, v Hadím rybníku si určitě přijdete na své. Je tu krásný klid, ptáčci tu zpívají a je tu i malá travnatá plážička, na které se dá poležet. Koupání v rybníce, to je paráda. A na oběd či večeři to odtud také není daleko. Vždyť Tchořovice jsou jen co by pro kostičku doběhl od Hadího rybníku. Akorát tak daleko, aby chlupáčům uschnul po pořádné koupeli kožíšek.

Celková délka

Záleží pro jakou trasu se rozhodnete. Jako výchozí bod lze Zvolit Blatnou a jít po tzv. Vintířovo stezce.

Časová náročnost

Půldenní výlet a klidně celodenní.

Terén

Přírodní cesta, lesní stezky a polní trasy

Doporučené období návštěvy

Když je hezky celoročně.

Fyzická náročnost

Střední

Značení

Značeno dobře, doporučujeme Vintířovo stezku.

Jak se dostanete na začátek

Blatná, Tchořovice - řiďte se značením dle mapy.cz. 

Jak se dostanete zpět

Lze dojít tak a zpět stejnou trasou.

Popis trasy

https://mapy.cz/s/leganagevu