Řeka Otava

Řeka Otava, zlatá žíla jihozápadní Čechy, je rájem pro všechny vodáky, kteří hledají opravdové dobrodružství na vodě. Tato řeka, která se vine krásnou přírodou a historickými městy jako jsou Strakonice a Písek, je živoucím důkazem, že Česká republika je zemí plnou nejen kulturních, ale i přírodních pokladů. Své prameny má Otava v malebné Šumavě a po své cestě se vlévá do Vltavy, přičemž na svém toku vytváří scenérie, které jsou jako stvořené pro nezapomenutelné vodácké výpravy.

Přidejte se k nám na výpravu po řece Otava a objevte kouzlo vodáctví v srdci Čech. Ať už hledáte adrenalinové dobrodružství nebo klidné chvíle na vodě obklopeni nádhernou přírodou, Otava nabízí vše, co pravý vodák může od řeky očekávat. Nezapomeňte, že každá výprava na řeku je jedinečná a přináší nejen výzvy, ale i nezapomenutelné zážitky. Vezměte pádlo do rukou a nechte se unášet krásou a divokostí řeky Otavy!

Turistů ráj a Jižní Čechy na vodě

Řeka Otava, v Plzeňském kraji začíná svou pout' od soutoku dvou šumavských řek, Vydry a Křemelné, a v těchto místech ukazuje svou divokou, nezkrotnou tvář, která láká především zkušené vodáky. Jakmile se však dostane do Jihočeského kraje, její proud zklidní, rozlehlé říční meandry obepínají historická města a poskytují klidnější vody pro rodinné výlety na lodích. Pověsti o zlatonosném písku na jejím dně dodávají Otavě mystický nádech a přitahují nejen vodáky, ale i hledače dobrodružství. Nejenže tato řeka spojuje regiony, ale i srdce těch, kteří se na její vody vydají. Otava nejenže krášlí českou krajinu, ale je i živoucí vodní cestou plnou zážitků, která v sobě nese dějiny a příběhy starých časů.