Řeka Vltava

Připravte se na dobrodružství na vodě, které vám zaručeně zajistí jedna z nejikoničtějších českých řek - Vltava. Úsek mezi Vyšším Brodem a Boršovem nad Vltavou je perlou pro všechny vodáky, ať už jste začátečníci, nebo zkušení vodáci hledající vzrušení. Tato část Vltavy vás provede malebnými krajinnými scenériemi, které jsou charakteristické pro jižní Čechy. 

Cestou narazíte na historické památky jako je Hrad Rožmberk, Český Krumlov, klášter Zlatá Koruna nebo zřícenina hradu Dívčí Kámen, které přidávají na magii této vodácké trasy. Nejenže budete mít možnost prozkoumat krásu české přírody z vody, ale také se setkáte s výzvami v podobě jezů.

Tento úsek Vltavy je známý svým dobrým vybavením pro vodáky - od kempů až po občerstvení, takže si můžete vychutnat pohodovou výpravu bez zbytečných starostí. Ať už se rozhodnete pro kánoe, kajak, nebo raft, Vltava mezi Vyšším Brodem a Boršovem nad Vltavou vám poskytne nezapomenutelné zážitky a ukáže, proč je vodáctví v České republice tak oblíbené.

Vodáckou mapu k řece Vltavě naleznete tady.

Kempy na Vltavě: Vyšší Brod - Boršov nad Vltavou

Řeka Vltava, srdce České republiky, je pro svou malebnost a historický význam nejen důležitou kulturní památkou, ale i oblíbeným místem pro milovníky vodních sportů a kempování. Tato majestátní řeka nabízí nespočet možností pro rekreační aktivity, zejména díky svému rozsahu a rozmanitému okolnímu prostředí. Jednou z nejoblíbenějších aktivit je právě splouvání části řeky Vltavy.