Tvrz Tichá

Tvrz Tichá

Nově zrekonstruovaná věž tvrze v Tiché je vysoká celkem 28 metrů a je zároveň nejjižnější hradní vyhlídkovou věží v České republice. Nabízejí se z ní opravdu krásné výhledy zejména na Šumavu a Novohradské hory.

Tvrz Tichá se nachází asi 4km jihovýchodně od obce Dolní Dvořiště na břehu rybníka Hláska ve stejnojmenné vsi.  

Přístupnost

dle otevírací doby

Vstupné

ANO, dle aktuálního ceníku

Jak se tam dostanete

Tvrz Tichá se nachází asi 4km jihovýchodně od obce Dolní Dvořiště na břehu rybníka Hláska ve stejnojmenné vsi.  Po červené turistické stezce z Dolního Dvořiště se na Tichou dostanete po téměř hodinové nikterak rychlé chůzi. Stezka je však sjízdná i pro cyklisty. Přes ves vede také cyklostezka č. 1018.

Doporučená délka návštěvy

1 hodina

Mají tu razítko?

ANO

Doplňující informace

První písemná zmínka o tvrzi je z roku 1360. Z původní tvrze se do současné doby dochovala třináct metrů vysoká, dvoupatrová věž, která vzhledem k temnému interiéru sloužila pravděpodobně jen jako obranná stavba. 

Víte, že...

…v roce 2010 se rekonstrukce věže ujalo sdružení Hrady na Malši, které zde vytvořilo expozici věnovanou mimo jiné i historii tvrze? Tvrz se tak stala součástí projektu ZEMSKÁ CESTA, který má podobu souvislé linie lemované českými a rakouskými hrady od Českých Budějovic až k Dunaji.