Pivovar Krumlov

Pivovar Krumlov

Historický pivovar Český Krumlov jako jediný lokální pivovar navazuje na historickou tradici Schwarzenberského pivovaru.

Vášeň pro poctivé české pivo i snaha obnovit věhlas krumlovského piva z dob jeho největší slávy za vlády Rožmberků a Schwarzenbergů patří mezi důvody obnovy vaření piva v Českém Krumlově. Pivovar se distancuje od průmyslového způsobu výroby piva. Jeho cílem je navrátit do pivovaru poctivé jihočeské pivo, kvalitní pivovarské ingredience a postupy. Jednoduše vařit pivo, na které budou pivaři z jižních Čech hrdí.

Přístupnost

Dle otevírací doby.

Vstupné

ano, dle ceníku

Mají tu razítko?

ne

Doplňující informace

Vyráběná piva: světlý ležák 11° filtrovaný a nefiltrovaný, světlý ležák 12° filtrovaný a nefiltrovaný, tmavý ležák 11° filtrovaný a nefiltrovaný, tmavý nakuřovaný ležák 12°, sezónní speciál

Prohlídky (po domluvě)
Pivovar Krumlov nabízí prohlídky svého zákulisí.  Při komentované prohlídce vás seznámí s tajemstvím výroby zlatého moku, který můžete následně také ochutnat. V pivovarském obchůdku si pak můžete zakoupit něco na cestu domů a na památku. V areálu pivovaru se také můžete občerstvit v pivovarské restauraci.

Zajímavosti v okolí:

Víte, že...

Tradice vaření piva v Českém Krumlov je prakticky spojena se vznikem města už od 13. století?