Vysoký Hrádek - IC JE Temelín

Vysoký Hrádek - IC JE Temelín

Atraktivní putování za elektřinou z jádra. Sídlí v historickém zámku u elektrárny, nabízí exkurze a prohlídku elektrárny s 3D brýlemi. Zábavu si užijete i v přilehlém parku - ptačí stezka, motýlí louka, jezírko, včelí domky nebo skluzavka.

Přístupnost

Celoročně dle otevírací doby www.cez.cz

Vstupné

Zdarma

Jak se tam dostanete

Autem můžete jet po silnici č. 105 z Hluboké nad Vltavou 16,7 km a využít bezplatné parkoviště přímo u návštěvnického centra, nebo autobusem na zastávku "Březí u Týna, JE".

Doporučená délka návštěvy

minimálně 2 hodiny

Doplňující informace

Infocentrum Jaderné elektrárny Temelín najdete na zámečku Vysoký Hrádek hned u areálu elektrárny. Jak taková "jaderka" funguje, se u dozvíte prostřednictvím počítačových ukázek a animací. Nově nabité znalosti si následně můžete otestovat při zábavném kvízu. Kromě toho na vás čeká spousta modelů reálných zařízení z jednotlivých částí elektrárny. Máte jedinečnou šanci prohlédnout si zblízka jaderný reaktor a zkusit si spustit regulační tyče až na jeho samé dno! Na vlastní oči se také přesvědčíte, kde všude kolem nás se nachází přírodní ionizující záření. A prozradíme vám i co je žlutý koláč. Na památku si u nezapomeňte pořídit ikonickou selfie přímo z reaktorového sálu!

Víte, že...

…dne 21. prosince 2000 vyrobil první blok první elektřinu?