Návštěvnické centrum Budějovického Budvaru

Návštěvnické centrum Budějovického Budvaru

Návštěvnické centrum vykresluje neobvyklou formou dějiny pivovarnictví v metropoli jižních Čech. Světoznámý pivovar Budějovický Budvar můžete poznat v 5 krocích - pivovarské muzeum, varna piva, ležácké tanky, ochutnávka piva a stáčírna lahví.

Přístupnost

Celoročně dle otevírací doby nebo dle rezervace.

Vstupné

ANO, dle aktuálního ceníku.

Jak se tam dostanete

Nachází se zde parkování pro návštěvníky, včetně místa pro autobus. Můžete využít i MHD na zastávku “Budvar”. Pivovar se nachází 2,5 km od náměstí Přemysla Otakara II. 

Doporučená délka návštěvy

75 minut

Doplňující informace

Zavítejte do Návštěvnického centra Budějovického Budvaru a přesvědčte se na vlastní oči, jak se rodí světoznámý ležák Budweiser Budvar. Návštěvnické centrum pivovaru poskytuje návštěvníkům zábavu i poučení při prohlídkách pivovarských prostor a komplexní turistické služby. Součástí návštěvnického centra je i obchod se suvenýry.

S výrobou originálního budějovického piva Budvar se můžete podrobně seznámit během prohlídky výrobních prostor pivovaru. Budete se pohybovat přímo ve výrobních prostorách a pozorovat zaměstnance při práci. Povedou Vás odborně vyškolení průvodci s výkladem v češtině nebo dalších 6 světových jazycích. Součástí prohlídky je (pro zletilé návštěvníky) i ochutnávka nepasterovaného a nefiltrovaného ležáku Budweiser Budvar z tanku v ležáckém sklepě. Doporučujeme návštěvu v pracovním týdnu, kdy je výrobní linka v plném provozu.

Víte, že...

… prohlídka prochází reálným provozem a v průběhu dostanete i ochutnávku přímo ze sklepního tanku?