Ferrata Hluboká

Ferrata Hluboká

Nejdelší zabezpečené lezení přímo nad řekou Vltavou. 8 km od Hluboké nad Vltavou najdete 3 úseky. Dva jsou vhodné i pro začátečníky, úsek B je fyzicky náročnější. Celkem na vás čeká 720 metrů lezení.

Přístupnost

celoročně

Vstupné

zdarma (dobrovolně skrze QR kód)

Jak se tam dostanete

Ferrata Hluboká (část A a B) se nachází na levém břehu Vltavy - 8 km od Hluboké nad Vltavou nebo 4 km z Purkarce. Do těchto obcí lze dojet autem.

Ferrata Hluboká (část C) se nachází na pravém břehu řeky Vltavy a 100 metrů od ní je parkoviště - zvolte cestu z Hluboké směr Poněšice.

Pěšky a na kole (část A a B): po cyklostezce Vltavská/Eurovelo 7 (v místě ferraty je značení). Na "část C" výrazně doporučujeme zvýšenou opatrnost při cestě na kole - tato cesta vede po silnici a není vhodná pro malé děti.

Po vodě (část A, B i C): u ferraty je molo, kde je možné kotvit menší plavidla. Využijte nabídku půjčoven lodí. 

Doporučená délka návštěvy

Ferrata Hluboká - část A - délka lezení: 30 minut
Ferrata Hluboká - část B - délka lezení 45 minut
Ferrata Hluboká - část C - délka lezení 25 minut

Cesta k ferratě - část C je přímo u parkoviště, část A a B je u cyklostezky. V případě využití půjčení lodě z Hluboké: +60 minut na jednu cestu.

Doplňující informace

Vydejte se do malebného údolí Vltavy mezi Hlubokou nad Vltavou a Purkarec. Na místě zvaném Karvanice se vypínají přímo z vody strmé skalní stěny, podél kterých se vine zajištěná cesta pro bezpečné lezení, takzvaná ferrata. 

K bezpečnému zdolání je nutný speciální úvazek s jistícími karabinami tzv. ferratový set a přilba. Toto vybavení si můžete půjčit ve Sportovně relaxačním areálu Hluboká nad Vltavou. Doporučujeme vždy používat i rukavice. 

Víte, že...

… Ferratu Hluboká už zvládli i lezci začátečníci, rodiny s dětmi se sportovním založením nebo lidé se strachem z výšek ?