01 - Z Jindřichova Hradce do Malého Ratmírova

01 - Z Jindřichova Hradce do Malého Ratmírova

Úzký skalnatý kaňon i širokou údolní nivu vymodeloval v této oblasti Hamerský potok. Stezkou po jeho březích se vypravíte z okraje Jindřichova Hradce až do rekreační oblasti Malý Ratmírov.

Vaše cesta začíná na okraji Jindřichova Hradce. Stačí jen během několika minut překonat podchod pod silnicí a poté, co překročíte na mostek přes Hamerský potok, můžete nechat všední starosti za hlavou.

Po pár desítkách minut dorazíte k chatové oblasti na Bobelovce, odkud kolem ochranné kamenné zdi u bývalé střelnice vstoupíte do Šajby (nebo také Městského lesa). Lesem, po louce a chvilku po silnici - a přes kamenný barokní mostek dorazíte do vesnice Jindřiš.

Dlouho se tu ale nezdržíte. První etapa stezky, která vede souběžně s Jindrovou naučnou stezkou, vás nasměřuje do dech beroucího Jindřišského údolí. Vaše kroky povedou v těsné blízkosti meandrů Hamerského potoka, kolem takřka nedochované zříceniny Vítkova hrádku a vesnicí Dvoreček.

Odtud vstoupíte do druhé, divočejší části Jindřišského údolí - a po jejím překonání se ocitnete ve vašem prvním cíli, na hrázi Ratmírovského rybníka. 

Doplňující informace

Délka trasy: 11,6 km

Časová náročnost: 3 hodiny 30 minut

Víte, že...

Malý Ratmírov je velmi vyhledávaná oblast nabízející vše od ubytování přes občerstvení až po sportovní vyžití. Koupání v Ratmírovském rybníku je možné doplnit o plavbu na paddleboardu nebo na šlapadle, na souši si zase užijete míčové hry, saunu nebo vířivku. Přípravu na další cestu lze pak završit u studeného točeného piva.