Vyhlídka Luč

Vyhlídka Luč

Hora Luč se vypíná nad levým břehem Vltavy pod Lipenskou přehradní nádrží. Při vystoupání na vrchol je nutné zdolat převýšení více něž 200 m, ale dosažení vrcholu za tuto námahu stojí, je odtud krásný výhled západním směrem na Lipenskou přehradu.

Přístupnost

Celoročně (s ohledem na sníh či námrazu)

Jak se tam dostanete

Celý výlet pomalou chůzí a se zastávkami na výhledy a třeba i svačinku bude trvat asi 4 hodiny. Vyjít je možné z Loučovic, nebo z Lipna nad Vltavou. My doporučujeme Loučovice, protože výšlap na vrchol z této strany není tak strmý a prudký, jako když se jde od Lipna. Začneme u vlakového nádraží, kde buď necháte auto, nebo přijedete vlakem. Celá cesta až do Lipna nad Vltavou vede po modře značené trase. Z Loučovic se vystoupá až na vrchol Luče, cestou si užijete krásnou vycházku lesem s mnoha balvany kolem cesty. Ještě před vrcholem na vás čeká skála, na kterou vede žebřík.

Další výhled je za vrcholem Luče tentokrát východním směrem. Pak již vede modrá poměrně příkrým svahem dolů, až přetnete asfaltku. Pak je to již téměř po vrstevnici až do Lipna nad Vltavou. Z Lipna pak přes přehradní hráz, kolem infocentra vodní elektrárny po zelené do Loučovic.