Tajemství staré bambitky 2

Tajemství staré bambitky 2

(2022, režie: Ivo Macharáček)

Filmová místa: Státní hrad a zámek Jindřichův Hradec

Stručný děj: Příběh napraveného loupežníka, hrnčíře Jana Karaby, jeho odvážné dcery Aničky , trochu nešikovného prince Jakuba a dalších postav opustili tvůrci ve chvíli, kdy každá pohádka končí. Zlo bylo potrestáno, dobro zvítězilo a s ním i láska Aničky a Jakuba. A po letech… Z Jakuba je král, z Aničky královna a rodina se rozrostla o zvídavou princeznu Johanku. Ta nejraději tráví čas u milujícího dědečka Karaby, který se rozhodl věnovat už jenom hrnčířskému řemeslu. Zlotřilí rádcové Lorenc a Ferenc byli vyhnáni z království, potloukají se po světě a hledají místo, kde by mohli znovu začít kout pikle. A mladá, nezkušená královna Julie ze sousedního království se stane vhodným nástrojem jejich pomsty. Že by nastal čas oprášit tajemnou bambitku, která doposud ležela dobře ukrytá a povolat na pomoc loupežníka Karabu? Kdo však ví, kde mu je konec? A není to jenom pohádka pro malou princezničku? Lorenc a Ferenc nastraží na Karabu důmyslnou past. Teď je potřeba spojit síly, aby spravedlnost a láska konečně zvítězily.

Hrají: Ondřej Vetchý (Jan Karaba), Kamila Janovičová (královna Anička), Tomáš Klus (král Jakub), Valentýna Bečková (princezna Johanka), Jiří Lábus (rádce Lorenc), Miroslav Vladyka (rádce Ferenc), Veronika Khek Kubařová (královna Julie) aj.

Perlička z natáčení: V pohádce jsou obě království, tedy to, kde vládne Karabova dcera s manželem Jakubem, i to, kde žije královna Julie, velmi blízko u sebe. V podstatě by se dalo říci, že spolu sousedí, ale především – v rámci příběhu postavy běžně chodí z jednoho království do druhého a zvládají to podle všeho v rámci jednoho dne. Jenže ve skutečnosti bychom se pořádně prošli, kdybychom chtěli dojít z Mníšku až na Jindřichův Hradec. Přece jen tato místa dělí víc než 120 kilometrů.

Co navštívit: Není nic jednoduššího než navštívit státní hrad a zámek Jindřichův Hradec.