Pojedeme k moři

Pojedeme k moři

(2014, režie Jiří Mádl)

Filmová místa: město České Budějovice, ZŠ Kubatova

Stručný děj: Jedenáctiletý Tomáš se chce stát filmařem a když dostane k narozeninám kameru, rozhodne se natočit svůj první fi lm – o své rodině a kamarádovi. Postupně poznáváme jeho tatínka, maminku, babičku i kamaráda Harise, který mu pomáhá s natáčením. Kluci blbnou a užívají si natáčení, ale jen do chvíle než zjistí, že kamera dokáže odhalit i věci, které jsou nepříjemné.

Hrají: Petr Šimčák (Tomáš Hrobský), Jan Maršál (Haris Kubálek), Ondřej Vetchý (Tomášův táta), Lucie Trmíková (Tomášova máma), Jaroslava Pokorná (Tomášova babička) aj.

Perlička z natáčení: Filmaři využili ZŠ Kubatova v Českých Budějovicích. Natáčelo se ve třídě, na chodbách, v tělocvičně, jídelně i venku před budovou. Jiří Mádl i jeho bratr na tuto školu chodili. Natáčelo se během tří dnů o prázdninách. V komparsu se objevila řada žáků školy, byl mezi nimi Matyáš Havel ze 7. třídy. „Chtěl jsem se vidět na plátně, byla to dobrá příležitost. Ve fi lmu jsem si šel ve třídě pro vysvědčení. Zajímavé bylo, že jsme tam nebyli jen spolužáci z jednoho ročníku. Třeba vedle mě seděl čtvrťák.“

Co navštívit: Velmi pohodlně lze najít místa natáčení: Piaristické náměstí, náplavka u Vltavy, dětské hřiště na Sokolském ostrově, náměstí Přemysla Otakara II., ulice Panská, Kubatova, Jiráskovo i Zátkovo nábřeží. Dojeďte se vykoupat do Velkého rybníka, v trhosvinenské části Rejta, kde se také natáčelo. Z Českých Budějovic je to jihovýchodně asi 24 km.