Sedmero krkavců

Sedmero krkavců

(2015, režie Alice Nellis)

Filmová místa: hrad Zvíkov

Stručný děj: Pohádka je příběhem mladé dívky, jež na sebe vezme úkol zachránit své bratry a zbavit je prokletí, které na ně uvrhla jejich matka. Je to příběh o odvaze, vytrvalosti a také o síle slova, pravdy a opravdové lásky. Hlavní hrdinkou je mladá dívka Bohdanka, která se narodí do utrápené rodiny pekaře, jehož žena před lety v návalu vzteku proklela sedm svých synů a z těch se stali krkavci.

Hrají: Martha Issová (Bohdanka), Zuzana Bydžovská (čarodějnice Gabriela), Sabina Remundová (královna Alexandra), Lukáš Příkazký (princ Bartoloměj), Václav Neužil (princ Norbert), Kristina Svarinská (služka Marie) aj.

Perlička z natáčení: Režisérka Deníku při natáčení řekla: „Na Zvíkově se nám točí krásně. Jezdí sem za mnou děti, myslím, že budou mít zážitek na celý život. Zvíkov je mimořádný tím, jak je obklopen přírodou i vodou a v širokých leteckých záběrech se nemusíme vyhýbat novodobým vesnicím. Samotný areál je sice více strohý než některé nazdobené hrady, ale zachovalý v takovém stavu, že do něj nemusíme příliš zasahovat.“ Natáčelo se i na loukách kolem hradu. Jednu scénu herečka musela zvládnout v lánu kopřiv. Holýma rukama je vytrhala, což částečně skutečně dělala. „Takže na to nemám nejhezčí vzpomínky, ale ty kopřivy za to nemůžou.“ Zdejší kraj Marthu Issovou uchvátil. „Je malebný a člověk zde má pocit spojení s přírodou, což už nebývá tak běžné,“ řekla. Písecko poprvé více poznala díky zpěváku Vojtovi Dykovi. Jeho rodiče mají chalupu ve Varvažově.

Co navštívit: Navštivte hrad Zvíkov a okolní louky. Silueta hradu se vznešeně odráží na hladině Vltavy i Otavy, které se právě pod hradem stékají.