Jezerní cyklo-inline stezka na Lipně

Jezerní cyklo-inline stezka na Lipně

Téměř 19 km dlouhá trasa nabízející neustálý kontakt s Lipnem.

Využitje možnosti zabruslit si kolem největší umělé vodní nádrže v Čechách a vyrazte na Lipno!

Jezerní cyklo-inline stezka téměř kopíruje břehy nádrže, a tak svým návštěvníkům nabízí neustálý kontakt s Lipnem. Nechybějí častá zvlnění, drobná stoupání a mírné zatáčky, díky čemuž stezka působí velmi rozmanitě. Při průjezdu městečkem Frymburk se pak přímo nabízí občerstvení na jedné z místních restauračních zahrádek na náměstí.

Trasa vede po levé straně Lipna mezi obcemi Lipno nad Vltavou a městem Frymburk. Tento úsek je v noci i osvětlen, a tak umožňuje bruslení i po setmění. Stezka je vhodná i pro začátečníky a rodiny s dětmi. Děti se v prudších úsecích mohou přidržovat zábradlí. K bruslení můžete využít i pravobřežní část stezky, jež vede z přehrady Lipno až do Přední Výtoně. Z Frýdavy se pak můžete dopravit pravidelným přívozem zpět do Frymburku. 

Ten, kdo si chce užít unikátní bruslení kolem Lipna, ale chybí mu výstroj, najde veškeré potřebné vybavení v půjčovně INTERSPORT Rent Kapitanát, která se nachází v těsné blízkosti cyklostezky v přístavu Marina Lipno.

Přístupnost

celoročně

Vstupné

zdarma

Jak se tam dostanete

Nástup na stezku je možný v Lipně nad Vltavou z parkoviště Bikeparku Lipno, z parkoviště ve Frymburku a v polovině cesty Lipno – Frymburk na parkoviště Kobylnice.