Zoologická zahrada Dvorec

Zoologická zahrada Dvorec

Zoo vystavuje, ale hlavně chová zvířata převážně z Afriky. Návštěvníci zde mohou v ohradách pozorovat lvy, tygry, vlky, gibbony, hrocha, paviány, šimpanze, želvy, pakoně, přímorožce, savanová prasata a mnoho dalších zvířat z různých kontinentů.

Přístupnost

Celoročně dle otevírací doby.

Vstupné

Ano, dle aktuálního ceníku.

Jak se tam dostanete

Zoo leží uprostřed cesty mezi Borovany a Trhovými Sviny. Leží v krásném lesním prostředí mezi dvěma turisticky zajímavými oblastmi - Třeboňskem a Novohradskem.

Pokud pojedete autem, zaparkujete na parkovišti přímo naproti zoo. 

Pokud pojedete autobusem, vystoupíte na zastávce ve Dvorci a odtud půjdete cca 800 m pěšky.

Pokud zvolíte cestu vlakem, vystoupíte v Borovanech a dále pojedete autobusem do Dvorce, kde vystoupíte a odtud půjdete cca 800 m pěšky.

Pěšky - z Borovan je to cca 4 km lesem po červené nebo 4 km po hlavní silnici směrem na Trhové Sviny.

Na kole nebo koloběžce, provozovatelé prosí všechny návštěvníky, kteří takto učiní, aby parkovali kola, koloběžky atd. ... venku před areálem zoologické zahrady, kde jsou k tomu určeny kolostavy. Zámky na kola je možno si zapůjčit na pokladně zoo za poplatek.

Psi a jiná zvířátka mají do zoo bohužel z hygienických a veterinárních důvodů vstup zakázán!

Doporučená délka návštěvy

2 hodiny

Doplňující informace

Od roku 2014 zoo nabízí největší kolekci kober rodu naja. Z 22 druhů jich zoo vlastní 21. Každoročně zde probíhají akce pro děti, jsou zde lavičky k odpočinku a třeba občerstvit se můžete pod pergolou v Hospůdce u krokodýla.