Přidat do programu

Zážitkový park "Zeměráj"

Více než sto různých her, zábavných i naučných prvků, dobrodružných úkolů a hlavolamů na ploše devíti hektarů je vytvořeno tak, aby se do hry a řešení mohla zapojit celé rodina. Najdete zde i několik skutečně výjimečných atrakcí.

Objevíte archeopark raného středověku – živou slovanskou vesnici obklopenou zahradami a pastvinami, kde si můžete společně s jejími obyvateli vytočit nádobu na kopacím hrnčířském kruhu, příst a tkát, mlít mouku, podrbat kozy nebo třeba okopávat zahrádky. Dále na vás čeká kilometr dlouhá stezka naboso, vedená v rozmanitém terénu přes les, louku, skály, pole, balvany, potok a dotvořená různými přírodními materiály jako šišky, oblázky, jehličí aj. Její součástí jsou i balanční prvky a řada zábavných úkolů zaměřených na poznávání české přírody. Připravena je také přírodní krytá hernaarcheologické a paleontologické naleziště, velké dřevěné bludištědětská herní vesnička, lukostřelnice, množství přírodních hřišť různého zaměření, fotbalgolf, vodní hrátky, tajemná Cestu za pokladem, orientační hra Hlaholam, pátrání po Kamenech času a bloudění v temném Skladišti. Nechybí ani hospůdka se stylovou nabídkou jídel a nápojů v usedlosti s roubeným domem z roku 1640, odpočinkové zóny i kryté prostory pro případ nepříznivého počasí. 

Mimořádný koncept areálu ocenili návštěvníci hlasováním v celorepublikové soutěži agentury CzechTourism DestinaCZe 2014, v níž se Zeměráj stalvítězem v kategorii Zážitek na 1000 % pro celou rodinu.

Zpět