ZÁŽITKOVÝ PARK ZEMĚRÁJ

ZÁŽITKOVÝ PARK ZEMĚRÁJ

Zeměráj je historicko-přírodní park plný zážitků a poznání pro děti i dospělé. Vyzkoušejte Stezku naboso, hledejte poklad, navštivte slovanskou vesnici - je tu toho na celý den.

Přístupnost: Od jara do podzimu dle otevírací doby

Vstupné:  ANO, dle aktuálního ceníku

Jak se tam dostanete: V obci Kovářov odbočte na místní komunikaci, která vás dovede na značené parkoviště přímo u Zeměráje, nebo pěšky z Kovářova po žluté značce (2 km).

Doporučená délka návštěvy: Vyhraďte si alespoň půl dne.

Doplňující informace:

V malebné krajině prastarých žulových balvanů na pomezí středních a jižních Čech, nedaleko Orlíku nad Vltavou, se na ploše devíti hektarů nachází unikátní archeopark vesnice raného středověku, kilometr dlouhá přírodní stezka naboso, archeologické a paleontologické naleziště, velké dřevěné bludiště, dětská herní vesnička, interaktivní herna, lukostřelnice, množství přírodních hřišť různého zaměření, řada her a zábavných i naučných prvků, dobrodružných úkolů a hlavolamů. Nechybí ani hospůdka se stylovou nabídkou jídel a nápojů v usedlosti s roubeným domem z roku 1640, odpočinkové zóny i kryté prostory pro případ nepříznivého počasí.

Koncept tohoto zážitkového parku je v České republice ojedinělý, vystavěný podle vzoru evropských interaktivně zaměřených specializovaných muzeí v přírodě či ekomuzeí na základě moderních metod živé interpretace kulturního a přírodního dědictví. Srozumitelně vypráví příběhy „obyčejných“ obyvatel venkova založené na vědeckých faktech v co nejúplnější autentické podobě a logických souvislostech. Mimořádný koncept areálu ocenili návštěvníci hlasováním v soutěži agentury CzechTourism DestinaCZe, v níž se Zeměráj stal vítězem v kategorii „Zážitek na 1000 % pro celou rodinu“. Zeměráj je členem EXARC – světové asociace archeologických muzeí v přírodě.