Půda plná pohádek v Borovanském mlýně

Půda plná pohádek v Borovanském mlýně

Stálá výstava českých pohádek s výtvarnou dílnou a pohádkovým krámečkem

Přístupnost

Celoročně, dle aktuální otevírací doby.

Vstupné

Ano, dle aktuálního ceníku.

Jak se tam dostanete

Bezplatné soukromé parkoviště u objektu.

Doporučená délka návštěvy

1 hodina

Doplňující informace

Borovanský mlýn svým návštěvníkům nabízí kromě skvělého ubytování ve zrekonstruovaném mlýně u rybníka i možnost zabavit své děti prohlídkou expozice Půda plná pohádek.

V areálu penzionu Borovanský mlýn je pro nejmenší návštěvníky připravena stálá expozice Půda plná pohádek. Děti mohou vidět jak kladné, tak záporné postavičky našich klasických českých pohádek, ať už se jedná o Dlouhého, Širokého a Bystrozrakého, vodníky, čerty atd. Součástí výstavy je i výtvarná dílna a pohádkový krámeček s možností koupě upomínkových předmětů včetně ručně vyrobených strašidel, pohádkových postaviček, pohledů, výrobků z hlíny a dalších. Během roku se zde pořádají Pohádkové dny.

Penzion nabízí možnost stravování v místě, prohlídky domácích zvířat, projížďky na koních a další akce pro děti, k dispozici je rovněž dětské hřiště. Při ubytování v penzionu můžete využít i hřiště pro míčové sporty nebo vlastní rybník se šlapadly, na kterém si můžete i zarybařit.

Borovanský mlýn se nachází 2 km od Borovan na břehu jednoho z jihočeských rybníků a je ideálním místem pro poznávání kulturních a historických památek v jižních Čechách.