Přidat do programu

Pohádková kovárna Selibov

Uprostřed malebné vesničky Selibov nedaleko Protivína si dali dostaveníčko hastrmani a víly od Tálínského rybníka, skřítci a další pohádková havěť. Kdo je chce ale spatřit na vlastní oči, musí sebrat odvahu a vstoupit do tajemné Pohádkové kovárny.

Budete moc překvapení, až zjistíte, jak se v kovárně zabydleli nejen vodníci, ale také pekelníci všeho druhu! Ale našich čertů se bát nemusíte - jsou hodní, protože jsou pohádkoví!

Pohádkových postaviček je v tomto muzeu české pohádky nainstalováno téměř sedmdesát. Potkáte tu hastrmany, víly, Jeníčka s Mařenkou i zlou Ježibabu, Cervenou Karkulku, kováře, čerty a další pohádkové bytosti, které se v tomto starobylém stavení usídlily. Také se tu seznámíte s kovářským náčiním a v kreativní dílně můžete vyrobit svoji pohádkovou postavičku. Cestou naším pohádkovým bludištěm můžete potkat kašpárka na koni, princeznu s králem i velkého medvěda. Když se vám podaří dojít až do domečku, uvidíte, kdo ho obývá. V maštali se nám usídlila i dvě strašidla, která jsou většinou neviditelná. Když na ně ale zavoláte ,,Jasmínko a Aladine", promění se v pohádkové oslíky.

Pro šikovné kluky i holky jsme v naší maštali vybudovali dílničku, kde si všichni mohou vyzkoušet převést svojí fantazii do reality.

Chcete-li se  ocitnout v pohádce – ať jste malí nebo velcí,  navštivte starobylou kovárnu v Selibově. Čerti si již pucují kopýtka, aby se Vám moc líbili.

Otevírací doba 2020:

leden: ZAVŘENO  
únor: ZAVŘENO  
březen: ZAVŘENO  
duben: soboty, neděle od 10.00 - 17.00 hodin
květen: soboty, neděle, svátky od 10.00 - 17.00 hodin
červen: soboty, neděle, svátky od 10.00 - 17.00 hodin
červenec: denně od 10.00 - 17.00 hodin
srpen: denně od 10.00 - 17.00 hodin
září: soboty, neděle, svátky od 10.00 - 17.00 hodin
říjen: ZAVŘENO  
listopad: ZAVŘENO  
prosinec: 1. - 3. ADVENTNÍ VÍKEND od 11.00 - 16.00 hodin
prosinec: 27., 28., 29., 30. prosince od 11.00 - 16.00 hodin

Prohlídky Pohádkové kovárny probíhají po celý den, poslední prohlídku je možné absolvovat 15 minut před koncem otevírací doby.

Školní kolektivy se mohou objednat na kterýkoliv všední den i hodinu od dubna do října a v prosinci. Pro objednané skupiny a školní kolektivy 
otevřeno po domluvě i v jiných termínech.

Skupinám (nad 15 osob) doporučujeme objednat se předem.

Dále sledujte web: http://www.pohadkovakovarna.cz/info.php

Zpět